Nakon što su kasno u utorak zaustavljeni vlakovi diljem Njemačke zbog kvara digitalnog radijskog sustava za željeznicu, željeznička tvrtka identificirala je i riješila uzrok radio smetnji.
Prvi vlakovi ponovno su počeli voziti nakon velikog poemećaja i prekida prometa na nacionalnoj razini, javili su iz Deutsche Bahna.
-Nakon 90-minutnog poremećaja, svi vlakovi sada ponovno voze. Uspjeli smo stabilizirati situaciju pomoću sustava za hitne slučajeve. Sada moramo utvrditi uzrok, javili su iz Deutsche Bahna čiji promet je bio obustavljen u cijeloj zemlji. Početna izvješća oko 00:15 sati ukazivala su na to da su se vlakovi ponovno počeli voziti.
U nekim njemačkim gradovima pogođene su usluge S-Bahna kojima upravlja Deutsche Bahn, kao i privatne željeznice i teretni vlakovi, koji prvenstveno prometuju navečer i noću, javljaju iz dpa.
Dok se željeznički promet ne vrati u normalu, očekuju se značajna kašnjenja i otkazivanja u kratkom roku do najmanje 6:00 sati ujutro, javili su iz Njemačkih željeznica dodajući kako je „plan što više vratiti nesmetanu uslugu za putnike“.
Deutsche Bahn je utvrdio uzrok poremećaja, koji je doveo do prekida željezničkog prometa diljem zemlje počevši oko 22:30.
U početku nisu bili dostupni daljnji detalji o uzroku, osim je digitalni željeznički radio sustav GSM-R otkazao diljem zemlje.
Fenix-magazin/SIM/I. Matić
