Gabriel Vidović, Safo Brian Oddei i Robert Ljubičić u borbi za loptu / Foto: Hina

HNL: Dinamo upisao minimalnu pobjedu protiv Rudeša

Aktualni hrvatski nogometni prvak Dinamo u susretu je 18. kola HNL-a na stadionu u Maksimiru ostvario tešku 1-0 (0-0) pobjedu protiv uvjerljivo posljednjeg Rudeša te tako stigao na drugo mjesto ljestvice. Jedini pogodak na utakmici postigao je Sandro Kulenović (76).

Igrači Dinama su u dvoboj s najlošijim sastavom prvenstva ušli sa stavom “lako ćemo” što im se umalo i osvetilo. Tijekom prvog poluvremena Dinamo je imao jalovu inicijativu dok je Rudeš prijetio iz protunapada. Najbliži vodstvu gosti su bili u 44. minuti kada je Pasariček krenuo sam prema Nevistiću i zatim se odlučio na udarac sa 20-ak metara iskosa s desne strane. Nevistić je bio nemoćan, ali lopta se zaustavila na gredi.

Bruno Petkovic Matej Markovic vratar
Bruno Petković i vratar Matej Marković / Foto: Hina

U nastavku je Dinamo ipak zaigrao angažiranije te je u razdoblju od 69. do 76. minute stvorio tri odlične situacije pred golom od kojih je posljednju i realizirao. Prvo je u 69. minuti teško pogriješio Tomečak koji je promašio loptu u svom kaznenom prostoru, do nje je stigao Kaneko i prebacio Markovića, ali je pogodak spasio Pavlović izbacivši loptu s gol-linije. Šest minuta potom Petković je lijepo spustio loptu za Kulenovića koji je sa sedam metara prebacio vrata.

Sandro Kulenovic 3
Sandro Kulenović / Foto: Hina

Ipak, samo minutu kasnije Kulenović se iskupio za taj promašaj. Mišić je lijepo pronašao Ljubičića na lijevom krilu, uslijedio je ubačaj na drugu vratnicu, gdje je bio Kaneko koji je glavom spustio loptu na dva metra od vrata, gdje je Kulenović uspio reagirati brže od Markovića i pogoditi mrežu.

Drugi Dinamo sada ima 33 boda, jedan više od treće Rijeke, a sedam manje uz dvije utakmice manje od vodećeg Hajduka. Rudeš je ostao na dnu s četiri boda, 13 manje od osmog Varaždina i devetog Slavena Belupa.