Navijači Eintrachta (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (PKP)

NJEMAČKA BUNDESLIGA: Eintracht u Frankfurtu ponizio Bayern, Union Berlin s Bjelicom upisao pobjedu nad Borussijom (M), Werder bolji od Beljina Augsburga

Nogometaši Eintrachta razveselili su u subotu svoje navijače na Deutsche Bank Parku uvjerljivom 5-1 pobjedom protiv aktualnog njemačkog prvaka Bayerna, kojem je to prvi poraz u novoj sezoni Bundeslige.

Golovima Omara Marmousha u 12. minuti, Juniora Dine Ebimbe u 31. minuti i Huga Larssona u 36. minuti domaća momčad je stigla do tri gola prednosti. Joshua Kimmich je nakratko prekinuo nadmoć Eintrachta golom u 44. minuti, da bi poraz Bavaraca u drugom poluvremenu zapečatili Dina Ebimbe svojim drugim pogotkom (50) i Ansgar Knauff (60) koji je postavio konačnih 5-1.

Hrvoje Smolčić je u ovoj utakmici ostao na klupi za pričuve Eintrachta, a Kristijan Jakić nije konkurirao za momčad zbog ozljede.

Najbolji strijelac Bayerna Harry Kane je prvi put nakon 8. listopada ostao bez pogotka u prvenstvenoj utakmici.

Eintracht je s 21 bodom na sedmoj pozciji, a Bayern je s 32 boda drugi. No, Bayeru se pruža prilika da nedjeljnom pobjedom na gostovanju kod Stuttgarta pobjegne Bavarcima na šest bodova razlike.

Hrvatski stručnjak Nenad Bjelica na svom je trenerskom debiju u Bundesligi prekinuo negativan niz Union Berlina domaćom pobjedom 3-1 protiv Borussije Moenchengladbach. To je treća ovosezonska pobjeda Uniona, a prva još od 26. kolovoza. Kevin Volland je u 24. minuti realizirao kazneni udarac za 1-0. Na 2-0 je prednost Uniona povećao Benedict Hollerbach u 50. minuti, a za 3-0 je strijelac bio Mikkel Haufmann u 75. minuti. Utješni pogodak za goste postigao je Alassane Plea u 77. minuti.

Hrvatski reprezentativac Josip Juranović odigrao je cijelu utakmicu za Union koji je sa 10 bodova skočio s dna ljestvice na 15. mjesto.

Wolfsburg Nike Kovača doživio je poraz 0-1 na domaćem terenu protiv Freiburga. Pobjedu gostima donio je Austrijanac Michael Gregoritsch u 74. minuti.

Lovro Majer je igrao do 87. minute za Wolfsburg koji je sa 16 bodova na 11. poziciji, a Freiburg je s 21 bodom na osmom mjestu.

Augsburg je poražen s 2-0 od Werdera na gostovanju u Bremenu, a Dion Drena Beljo je za gostujuću momčad igrao od 66. minute. Tada je Werder već imao dva gola prednosti zahvaljujući Niklasu Starku (39) i Marvinu Duckschu (65).

Augsburg je sa 17 bodova ostao na devetoj poziciji, a Werder je s 14 bodova na 12. mjestu.

U subotu (18.30 sati) će još Borussia Dortmund ugostiti RB Leipzig.

Njemačka – 14. kolo

Eintracht – Bayern 5-1 (Marmoush 12, Dina Ebimbe 31, 50, Larsson 36, Knauff 60 / Kimmich 44)
Heidenheim – Darmstadt 3-2 (Schoppner 42, Mainka 69, 71 / Skarke 52, Maloney 60-ag)
Union B. – Borussia (M) 3-1 (Volland 24-11m, Hollerbach 50, Kaufmann 75 / Plea 77)
Werder – Augsburg 2-0 (Stark 39, Ducksch 65)
Wolfsburg – Freiburg 0-1 (Gregoritsch 74)