Veznjak Borussije Dortmund Emre Can / Foto: Anadolu

NJEMAČKA BUNDESLIGA: Borussia izgubila u Dortmundu od Leipziga

Veliku pobjedu ostvarili su nogometaši RB Leipziga koji su u 14. kolu njemačke Bundeslige slavili s 3-2 na gostovanju kod Borussije Dortmund.

Domaća momčad je od 15. minute ostala s igračem manje, jer je isključen stoper Mats Hummels, zbog prekršaja nad Opendom u izglednoj situaciji za pogodak. Momčad iz Leipziga je brojčanu prednost iskoristila u 32. minuti, ali je pogodak postigao domaći branič Ramy Bensebaini skrenuvši loptu glavom u vlastitu mrežu. U zadnjim trenucima prvog poluvremena Niklas Suele je postigao izjednačujući pogodak.

Austrijanac Christoph Baungartner je u 54. minuti ponovno doveo goste u vodstvo. Posljednja dva gola na utakmici postignuta su u sučevom dodatku. Prvo je Danac Yussuf Poulsen u prvoj minuti pogodio za 3-1, a poraz domaće momčadi je dvije minute poslije ublažio Niclas Fuellkrug.

RB Leipzig je devetom pobjedom došao do 29 bodova te je napravio četiri boda razlike u odnosu na Borussiju koja je ostala na petom mjestu.

Ranije smo objavili

Nogometaši Eintrachta razveselili su u subotu svoje navijače na Deutsche Bank Parku uvjerljivom 5-1 pobjedom protiv aktualnog njemačkog prvaka Bayerna, kojem je to prvi poraz u novoj sezoni Bundeslige.

Golovima Omara Marmousha u 12. minuti, Juniora Dine Ebimbe u 31. minuti i Huga Larssona u 36. minuti domaća momčad je stigla do tri gola prednosti. Joshua Kimmich je nakratko prekinuo nadmoć Eintrachta golom u 44. minuti, da bi poraz Bavaraca u drugom poluvremenu zapečatili Dina Ebimbe svojim drugim pogotkom (50) i Ansgar Knauff (60) koji je postavio konačnih 5-1.

Hrvoje Smolčić je u ovoj utakmici ostao na klupi za pričuve Eintrachta, a Kristijan Jakić nije konkurirao za momčad zbog ozljede.

Najbolji strijelac Bayerna Harry Kane je prvi put od 8. listopada ostao bez pogotka u prvenstvenoj utakmici.

Eintracht je s 21 bodom na sedmoj pozciji, a Bayern je s 32 boda drugi. No, Bayeru se pruža prilika da nedjeljnom pobjedom na gostovanju kod Stuttgarta pobjegne Bavarcima na šest bodova razlike.

Hrvatski stručnjak Nenad Bjelica na svom je trenerskom debiju u Bundesligi prekinuo negativan niz Union Berlina domaćom pobjedom 3-1 protiv Borussije Moenchengladbach. To je treća ovosezonska pobjeda Uniona, a prva još od 26. kolovoza. Kevin Volland je u 24. minuti realizirao kazneni udarac za 1-0. Na 2-0 je prednost Uniona povećao Benedict Hollerbach u 50. minuti, a za 3-0 je strijelac bio Mikkel Haufmann u 75. minuti. Utješni pogodak za goste postigao je Alassane Plea u 77. minuti.

Hrvatski reprezentativac Josip Juranović odigrao je cijelu utakmicu za Union koji je sa 10 bodova skočio s dna ljestvice na 15. mjesto.

Wolfsburg Nike Kovača doživio je poraz 0-1 na domaćem terenu protiv Freiburga. Pobjedu gostima donio je Austrijanac Michael Gregoritsch u 74. minuti.

Lovro Majer je igrao do 87. minute za Wolfsburg koji je sa 16 bodova na 11. poziciji, a Freiburg je s 21 bodom na osmom mjestu.

Augsburg je poražen s 2-0 od Werdera na gostovanju u Bremenu, a Dion Drena Beljo je za gostujuću momčad igrao od 66. minute. Tada je Werder već imao dva gola prednosti zahvaljujući Niklasu Starku (39) i Marvinu Duckschu (65).

Augsburg je sa 17 bodova ostao na devetoj poziciji, a Werder je s 14 bodova na 12. mjestu.

Njemačka - 14. kolo
Eintracht - Bayern          5-1 (Marmoush 12, Dina Ebimbe 31, 50, Larsson 36, Knauff 60 / Kimmich 44)
Heidenheim - Darmstadt      3-2 (Schoppner 42, Mainka 69, 71 / Skarke 52, Maloney 60-ag)
Union B. - Borussia (M)     3-1 (Volland 24-11m, Hollerbach 50, Kaufmann 75 / Plea 77)
Werder - Augsburg           2-0 (Stark 39, Ducksch 65)
Wolfsburg - Freiburg        0-1 (Gregoritsch 74)
Borussia (D) - RB Leipzig   2-3 (Suele 45+6, Fuellkrug 90+3 / Bensebaini 32-ag, Baumgartner 54, Poulsen 90+1)

Stuttgart - Bayer           (ned, 15.30)
Koeln - Mainz               (ned, 17.30)

Odigrano u petak:
Hoffenheim - Bochum         3-1 (Mašović 32-ag, Kramarić 43, Bebou 76 / Paciencia 90)

1. Bayer            13  11   2   0  38-11   35
 2. Bayern           13  10   2   1  44-14   32
 3. Stuttgart        13  10   0   3  33-15   30
 4. Leipzig          14   9   2   3  34-15   29
 5. Borussia (D)     14   7   4   3  28-23   25
 6. Hoffenheim       14   7   2   5  28-24   23
 7. Eintracht        14   5   6   3  24-16   21
 8. Freiburg         14   6   3   5  17-23   21