Arhivska snimka s utakmice Rijeke i Real Sociedada / Foto: Hina

EL: Rijeka osvojila prvi bod, protiv Real Sociedada dva puta vodila ali na kraju je bilo 2:2

U susretu F skupine Europske lige, nogometaši Rijeke su na gostovanju kod Real Sociedada odigrala neriješeno 2-2 i tako osvojila prvi bod u skupini. Rijeka je .

Hrvatski sastav je poveo u 38. minuti golom Velkovskog. Murić je ubacio iz kornera, Menalo je ispred prve stative prebacio loptu do Velkovskog koji je glavom ubacio loptu u mrežu iz blizine za 1-0.

Domaćin je uspio izjednačiti u 69. minuti golom Bautista koji je Rijeci zabio i na Rujevici. No, samo četiri minute kasnije gosti stižu do nove prednosti, ovoga puta pogodak je postigao Lončar. Nakon kornera lopta se odbila do Lončara koji je opalio sa 12 metara i zabio. Nažalost, u 79. minuti Monreal je zabio za 2-2.

Dodajmo kako je portugalski sudac Joao Pinheiro u 21. minuti napravio veliki previd dosudivši kazneni udarac za domaćina zbog navodnog igranja rukom Franka Andrijaševića. U Europskoj ligi nema VAR-a, pa sudac nije mogao provjeriti kako je rukom igrao domaći napadač Isak. Srećom, po Rijeku Pinheira je upozorio pomoćni sudac nakon čega je promijenio odluku.

U drugom susretu AZ i Napoli su odigrali 1-1. Gosti su poveli u 6. minuti golom Driesa Mertensa, a izjednačio je Martins Ind u 54. minuti. Domaćin je u 60. minuti mogao okrenuti rezultat, ali je Koopmeiners zapucao jedanaesterac.

Na ljestvici vodi Napoli sa 10 bodova, AZ i Sociedad imaju po osam bodova, a Rijeka je osvojila prvi bod.

U posljednjem kolu Rijeka će ugostiti AZ, a u drugom susretu sastaju se Napoli i Real Sociedad.