Luka Modrić (ILUSTRACIJA) / Foto: Twitter RM

ŠPANJOLSKA LIGA: Poraz Rakitićeve Seville, Real Madrid uzeo bod kod Betisa, Ancelottin razljutio hrvatskog kapetana

Nogometaši Betisa i madridskog Reala odigrali su 1-1 u utakmici 16. kola španjolskog prvenstva pred više od 50.000 gledatelja na stadionu Benito Villamarin u Sevilli.

Vodeća momčad prvenstva došla je do vodstva u 53. minuti kad je mrežu zatresao Jude Bellingham i došao do svog 12. prvenstvenog pogotka u sezoni. Aitor Ruibal je izjednačio na 1-1 u 66. minuti.

Luka Modrić je do 70. minute nosio kapetansku vrpcu, a tad ga je Carlo Ancelotti zamijenio Danijem Ceballosom. Hrvatskom veznjaku nije bilo drago što ga trener mijenja pa je, vidno ljutit, prilikom izlaska iz igre nogom udario bočicu s vodom.

Real Madrid je po treći put ove sezone osvojio samo bod i s 39 bodova je na vrhu ljestvice. Bod manje, ali i utakmicu manje, ima Girona koja će u nedjelju gostovati na Olimpijskom stadionu kod trećeplasirane Barcelone (34 boda).

Betis je s 26 bodova na sedmoj poziciji.

U prvoj utakmici subotnjeg programa Las Palmas je pobijedio Alaves s 1-0 na gostovanju u Vitoriji. Pobjedu gostima donio je Kirian Rodriguez golom u 31. minuti dvoboja. Alavesu su u drugom poluvremenu dva pogotka poništena na intervenciju VAR-a, zbog zaleđa.

Za Las Palmas je to sedma pobjeda u ovoj sezoni pa se momčad s Kanara s 24 boda nalazi na osmom mjestu ljestvice LaLige. Alaves je sa 16 bodova ostao na 13. poziciji.

Pobjeda Mallorce

U posljednjem subotnjem dvoboju 16. kola španjolskog nogometnog prvenstva Mallorca je pred svojim navijačima svladala Sevillu s 1-0 u dvoboju dvije momčadi koje prolaze kroz rezultatsku krizu.

Mallorci je prvu prvenstvenu pobjedu u zadnja tri mjeseca donio Cyle Larin pogotkom u 11. minuti.

No, ostaje dojam da je Sevilla oštećena za poništeni pogodak u 63. minuti. Strijelac je bio Adria Pedrosa, nakon čijeg je udarca lopta na putu prema mreži očešala Youssefa En Nesyrija, malo promijenila smjer i završila u mreži. Glavni sudac Javier Alberola Rojas je na signal iz VAR sobe pregledao snimku i zaključio da je lopta En Nesyrija pogodila u lakat te poništio pogodak, iako je dojam, prema kretnjama Sevillinog napadača, da se lopta odbila od Marokančevih leđa.

Osim toga, najzaslužniji za to što je Mallorcina mreža ostala netaknuta bio je srpski vratar Predrag Rajković koji je imao nekoliko vrlo teških obrana u izglednim situacijama za gostujuće igrače.

Ivan Rakitić je predvodio Sevillu kao kapetan u ovoj utakmici i tijekom cijelog dvoboja bio jedan od zapaženijh igrača gostujuće momčadi. No, Sevillina rezultatska kriza je produbljena devetim prvenstvenim nastupom u kojem anadaluzijska momčad nije došla do pobjede.

Mallorca je došla do 14 bodova i popela se na 15. mjesto te preskočila Sevillu koja je s bodom manje na 16. poziciji.

Nogometaši Real Sociedada s uvjerljivih su 3-0 slavili na gostovanju kod Villarreala. Sva tri pogotka gosti su postigli u završnici prvog poluvremena. Za 1-0 strijelac je bio Mikel Merino u 38. minuti. Tri minute poslije Martin Zubimendi je udvostručio prednost baskijske momčadi, a za 3-0 strijelac je bio Japanac Takefusa Kubo u četvrtoj minuti sučevog dodatka.