Josip Bilić Pavlinović s trenerom/ Foto: HINA/ Hrvatski taekwondo savez/ Adam Hercog/

EP U TAEKWONDO: Josip Bilić Pavlinović pomeo konkurenciju i osvojio zlatnu medalju

Hrvatski taekwondo borac Josip Bilić Pavlinović (TK Marjan) osvojio je u subotu zlatnu medalju u kategoriji do 87 kg na Europskom U21 prvenstvu koje se održava u Bukureštu.

Bilić Pavlinović je na putu do zlata svladao predstavnike Francuske, Rumunjske, Švedske i na kraju Ukrajine i postao novi prvak Europe.

To je deseta medalja za Hrvatsku na ovom prvenstvu i četvrta zlatna.

Od hrvatskih predstavnika u subotu su s manje uspjeha na tatami izašli još Nika Kolarek, Lucio Matuzić i Ariana Oreč.