Igrači HNK Slaven Möhringen ostvarili rekordnu pobjedu / Foto: Fenix (B.Žepić)

SLAB NASTUP HRVATA U NOGOMETNIM LIGAMA WÜRTTEMBERGA: Samo 4 pobjede hrvatskih klubova uz rekordnu  21:2 pobjedu Slavena i prvi bod Croatije Karlsruhe

U četvrtak,  na njemački nacionalni praznik, 15 hrvatskih klubova u amaterskim ligama Württemberga je igralo nogometne utakmice. Teško se prisjetiti kada su naši ligaši bili tako neuspješni. Samo su četiri zabilježila pobjede a sva tri „bezirksligaša“ su poražena.

U derbiju kola Croatia Reutlingen je doma izgubila od TuS Metzingen rezultatom 2:4. Gosti su poveli autogolom Luke Šilić da bi Giambroni i  Jeličić do poluvremena poravnali na 2:2. Sve do pred sami kraj je bilo neodlučno a onda se Croatija otvorila, više je napadala što su gosti iskoristili i došli do pobjede koja ih vodi na čelo ljestvice. Croatia je s bodom manje ostala na drugom mjestu. Drugi hrvatski bezirksligaš Croatia Stuttgart je poražena 0:2 kod susjeda Spvgg Cannstatt dok je Croatia Bietigheim igrala kup utakmicu i izgubila 1:3 kod ligaškog suparnika TSV Malmsheim.

Od pet hrvatskih A-kreisligaša sva tri boda je osvojio samo Zrinski Waiblingen. Golovima Šerića (40) i Bote 48. su slavili 2:1 kod SV Breuninsweiler II i sa sedam bodova iz šest nastupa su na 10. mjestu lige od 15 klubova. BW Tomislav Heilbronn je igrao kup utakmicu i izgubio doma 0:3 od Bezirksligaša VfL Brackenheim. U borbi za bodove Jadran je poražen 2:3 kod Spfr Bitz. Posebn je zanimljivost da je Jadran vodio 2:1 do 94. minute kada su domaćini poravnali a pobjedonosni pogodak su postigli u 7 minuti sudačke nadoknade. Hajduk je poražen 1:3 kod SG Vörenbach a Croatia Ulm 1:2 kod FC Sillheim i oba naša kluba su bliži dnu nego sredini ljestvica svojih skupina.

Kod B-kreisligaša HNK Slaven je zabilježio pobjedu od čak 21:2 nad pričuvama SC Stuttgart II. Pola sata prije kraja gosti su ostali s igračem manje i primili su 7 pogodaka. Svake 4 minute po jedan. Slaven je na drugom mjestu s dva boda manje od vodećeg Silmingena.

Marsonia je s 1:0 bila bolja od TSG Grossbetlingen II a Croatia Sindelfingen je u derbiju pobijedila TSV Dagersheim II 3:2 (strijelci Džeba 2 i Stojčević). Sa jednim porazom iz 7 utakmica Croatia je na drugom mjestu iza TSV Waldenbuch sa kojim igra u slijedećem kolu. Pogodkom Tonija Geigera (32.) Croatia Karlsruhe je u 7. kolu osvojila prvi bod odigravši 1:1 sa SV Langensteinbach II.

Ostali rezultati hrvatskih B ligaša: Croatia Geislingen-SC Uhingen (vodeći na ljestvici) 0:1, SV Breuninnsweiler II-Zrinski Waiblingen II 6:2 i Zagreb Sindelfingen-TSV Kuppingen II 1:3. Ostali naši klubovi Zrinski Calw, Zagreb Schwenningen, Neretva, KSC Ehingen i Croatia II Reutlingen nisu igrali službene utakmice.