Sjajan pogodak Mira Drlje u utakmici protiv momčadi Kosova (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (SIM)

UMJESTO IZJEDNAČENJA USLIJEDIO POTOP: Novi težak poraz Croatije Frankfurt, ovaj put na gostovanju kod Viktorije Preußen

Na gostovanju kod susjedske momčadi Viktorije Preußen, frankfurtska Croatija je doživjela težak poraz od 6:2 i pala je na 15 mjesto od 17 klubova u natjecanju najviše lige Frankfurta – Kreisoberlige.

Viktoria Preußen – FC Croatia 6:2 (3:1)

Ni ovaj put Croatia nije dobro otvorila utakmicu i do 12 minute hrvatska momčad je bila u zaostatku od dva gola. Nadu u preokret donio je u 25. minuti dokapetan Petar Bešlić na dodavanje Vidovića smanjivši vodstvo domaćina na 2:1. Nažalost, propusna obrana Croatije ponovno je primila gol i u 40 minuti domaćini su poveli sa 3:1.

U drugo poluvrijeme momčad Croatije je ušla bolje i odlučnije. Rezultat takve igre je i smanjenje rezultata u 60. minuti kada na dodavanje Mokrzynskog gol za smanjenje rezultata na 3:2 postiže Vidović.

U jeku napada Croatije, kada se očekivalo izjednačenje, domaćini koriste novu grešku obrane Croatije i u 75. minuti dolaze do vodstva od 4:2. Tada su kola hrvatske momčadi krenula nizbrdo i domaćini do kraja postižu još dva gola i stižu do visoke 6:2 pobjede nad Croatijom koja je u prošlosti često znala iznenaditi Viktoriju. Nažalost, sada tog iznenađenja nije bilo.

Sastav Croatije: Jurić, Kukić (od 46. Mokrzycki), Juko, Eski, Miro Drlje (C), Jerković (od 46. Šandrk), Bešlić, Matić, Dogan (od 69. Leonardo Bračić), Božinović-Mador, Vidović.

Iduću utakmicu druga momčad Croatije Frankfurt igra u nedjelju, 13. listopada u 13,00 sati u gostima kod Fortune Frankfurt II. Prva momčad u 15 sati na svom igralištu u Heddernheimu igra protiv Concordije Eschersheim.