Logo Croatia Hawks / Foto: Fenix (SIM)

NAKON USPJEŠNO ZAVRŠENIH PRIPREMA: Košarkaši Croatia Hawksa u subotu 5. listopada ugošćuju TSV Essingen

Košarkaši Croatia Hawksa (Hrvatski sokoli) u subotu 5. listopada igraju prvu prvenstvenu, domaću, utakmicu protiv TSV Essingen.

U dvorani Karlsgymnasium (Tübingerstraße 38, 70178 Stuttgart) u 14:30 sati hrvatski košarkaši, čiji odjel košarke igra u sastavu Croatije Stuttgart, kreću u svoj prvi prvenstveni dvoboj uzdignute glave poslije dobrih predsezonskih priprema i uvjerljive pobjede u prvoj sezonskoj utakmici  protiv momčadi Möhringen od 108:71.

U prvoj desetini Hrvatski sokoli su protiv Möhringena krenuli uobičajeno složno i uspjeli završiti sa 45:18, isto tako su tu veliku prednost nosili do poluvremena kada su vodili sa 66:35.

U trećoj četvrtini su počele rotacije i uvođenje novih taktičkih napada, koje su uvježbavali zadnjih tjedana, te su četvrtinu završili rezultatom 90:50.
U sami završak, s potegnutom ručnom zbog čuvanja od ozljeda, su ušli opuštenije, zbog čega je rezultat na kraju iznosio 108:71.