Pred početak utakmice između Schlirena i Croatije ZH / Foto: Fenix (Ivan Barišić)

NASTAVAK SROZAVANJA UGLEDA: Rezultatski debakl Croatie Zürich koja nakon 13 godina ispada iz 3. amaterske lige

U prvenstvenoj utakmici 16. kola 3. amaterske lige regije Zürich 16 kolo, Croatia Zürich je doživjela rezultatski debakl te izgubila i teoretske šanse za ostanak u ligi iz koje ispada nakon punih 13 godina.

FC Schlieren : NK Croatia Zürich  8:2 (3:1)

Početak utakmice obilježio je nes(p)retna intervencija vratara Croatije Marka Žiljka koji se okliznuo kod izbijanja povratne lopte te su domaćini tako poveli već u 2. minuti sa 1:0. Iako se hrvatska momčad nakon tog pogotka digla i bila bolja momčad, domaćini u 27. minuti s dosta sreće u rijetkom napadu povisuju rezultat na 2:0. Deset minuta kasnije Schliren dolazi i do trećeg pogotka za uvjerljivo 3:0 vodstvo.

Kad je izgledalo kako su kola Croatije potpuno potonula, kakvu-takvu nadu u preokret rezultata donio Kristijan Krstić fenomenalnim pogotkom iz slobodnog udarca sa 30 metara. Bio je to ujedno i najbolji trenutak na utakmici u kojoj je Croatia doživjela pravi potop u drugom poluvremenu.

Europogodak Kristijana Krstića / Foto: Fenix (I. Barišić)

Od 70. do 85. minute domaćini su postigli čak četiri pogotka. Pogodak Stjepana Laštre nakon toga je samo kozmetički „uljepšao“ konačan rezultat u debaklu Croatije od 8:2.

Sastav Croatije Zürich: Marko Žiljak, Jurica Barišić, Davor Crnković, Ivan Dukić (C), Stjepan Močilić, Nicola Petrlić, Loris Tanzillo, Hrvoje Pavlović, Kristijan Krstić, David Bagarić, Sebastijan Jurić. Još su igrsli : Frano Dukić, Stanislav Blažanović, Stjepan Laštro, Toni Zubonja. Trener- igrač: Stanislav Blažanović.