Košarkaši Komušine II/ Foto: Fenix (Jan Rupčić(

POBJEDA HRVATSKIH KOŠARKAŠA: Druga momčad Komušine Haiterbach pobijedila u prvoj utakmici razigravanja za ulazak u višu ligu

Zahvaljujući izvrsnom prvom poluvremenu, druga momčad košarkaša Komušine Haiterbach, viceprvak Bezirkslige West iz Haiterbacha osigurala je dobru poziciju za uzvratnu utakmicu u razigravanju za ulazak u Söflingenu.

KK Komušina Haiterbach II – TV Wiblingen 87:68 (19:12; 53:35; 69:47)

Wiblingen je nakon pobjede protiv Söflingena otputovao s ciljem promocije u veći rang. U pratnji nekoliko glasnih navijača i brojnim gledateljima Haiterbacha, u dvorani Kuckuckshalle vladala je sjajna atmosfera. Posebnost u momčadi Komušine je to da je čine igrači koji su svi potekli iz omladinskog pogona koji je Komušina osnovala 2009. i sada stoje pred velikim uspjehom.

Utakmicu je otvorila vrlo mlada momčad Komušine tricom preko Justina Miličevića, a brzo je zabio i sljedeću za vodstvo 10-3. Utakmica je bila intenzivna od samog početka. Veteran Slaven Ponjavić pogodio je još dvije trice protiv zonske obranu gostiju za 25:15. S druge strane, bivši igrač Reutlingena Thomas Gfrörer držao je svoju momčad u igri i osigurao bodove gostima.

Justin Milicevic Komusina Haiterbach
Justin Miličević / Foto: Fenix

No sada su stigle zlatne minute Justina Miličevića. Četiri trice unutar dvije minute, uključujući još jednu Petera Paurevića, sa čime je zonski zid u obrani konačno probijen. Haiterbach je povisio na 46:26. Renato Stojčević ubacio je 11. tricu u prvom poluvremenu Haiterbacha za 53:35.

– Danas smo u prvom poluvremenu imali vrlo jak postotak šuta. Zona nam je dopuštala dosta bacanja i ovaj put su ušla, kaže 22-godišnji talentirani trener Komušine Petar Marić.

No njegova momčad nastavila je točno tamo gdje je stala. Na iznenađenje gledatelja, u cijeloj trećoj četvrtini nije ubačena niti jedna trica. U toj fazi zabijao je bratski dvojac Roko i Dominik Miličević. U međuvremenu je rezultat dosegao rezultat od 73:49. Mladi 17-godišnji Ivo Marić, koji je već u standardnom sastavu Regionallige momčadi Komušine, kontrolirao je tempo i sam uspio zabiti za 84:61. TV Wiblingen, čiji su izgledi za plasman sada potpuno izgubljeni, nije se predavao i uspio je u posljednjoj minuti malo smanjiti na 87:68.

Haiterbach je u prvoj utakmici za ulazak u Landesligu protiv drugoplasiranog Bezirkslige Ost oduševio pred svojom publikom sa 87:68 i osigurao dobru startnu poziciju pred finale u Söflingenu.

– Danas smo morali pobijediti kako bismo ostali u igri za prolazak jer je Wiblingen imao sve u svojim rukama. Vrhunski šut nam je dosta toga olakšao, iako smo u drugom poluvremenu pokazali da do koševa možemo doći i na druge načine. Dečki su imali veliku volju. Međutim, nismo još ništa postigli. Takvu utakmicu moramo ponoviti. > kaže trener Petar Marić.

KKK: Justin Miličević (23/7), Slaven Ponjavić (15/3), Roko Miličević (12), Ivo Marić (10), Renato Stojčević (7/1), Petar Paurević (6/2), Dominik Miličević (5 ), Thaddäus Müller (4), Martin Krešić (2), Marin Paurević (2), Adem Džilić (1), Gabriel Marić

TV Wiblingen – TSG Söflingen 4           76:70
KK Komušina 2 – TV Wiblingen             87:68