Momčad Zrinskog iz Heusenstamma / Foto: Fenix (SIM)

NOVA POBJEDA ZRINSKOG: Hrvatska momčad iz Heusenstamma slavila u gostima protiv izravnog suparnika za ostanak u ligi

U novom derbiju derb 26. kola Kreislige A – Offenbach gr. 2, momčad Heusenstamm Zrinskog je u gostima savladala izravnog konkurenta u borbi za ostanak u ligi, momčad TSV Dudenhofen rezultatom 1:2.

TSV Dudenhofen – SG Heusenstamm Zrinski 1:2 (0:2)

Momčad Zrinskog, predvođena godinama najboljim igračem Croatije Frankfurt Kristijanom Zubcem, je odlično otvorila utakmicu i pogotkom Mate Tokića je u 7. minuti povela o sa 1:0. Takav rezultat je bo sve do 65. minute kada hrvatska momčad povećava svoje vodstvo na 2:0 pogotkom Nikice Barišića. Domaćini su tek u zadnjoj minuti postigli pogodak za smanjenje rezultata na 1:2.

Sastav Zrinskog: Cvitanović, Mioč, Bašić-Lučić, Pereira, Barišić, Korčanin, Ser, Tokić, Živković Zubac, Leutar. Klupaza pričuve: Vračarić, Krajina i Veletić. Trener Marijan Gašpar.

S nova tri boda Zrinski trenutačno zauzima 14. mjesto na ljestvici sa zaostatkom od četiri boda za 13. plasiranim Dudenhofenom.

U idućem 27. kolu Zrinski igra u nedjelju, 12. svibnja na domaćem terenu protiv momčadi Rodgau II koja ima 5 bodova više od Zrinskog. Utakmica počinje u 15,00 sati.

Prema sadašnjim stanju, iz lige ispada posljednje plasirana momčad, dok 15-o plasirana momčad ide u razigravanje za ostanak u ligi. Do kraja prvenstva su ostala još 4 kola i obzirom na uzlazni trend igara Zrinskog očekuje se kako će hrvatska momčad prikupiti još bodova koji će ga još više udaljite od mjesta za ispadanje iz lige.

Zrinski Cup 2024

Ovom prilikom dodajmo kako Heusenstamm Zrinski, na čelu sa predsjednikom Marijom Ivkovićem, 22. lipnja ove godine organizira svoj tradicionalni ljetni turnir pod nazivom Zrinski Cup 2024. Kako doznajemo od organizatora, za turnir se već prijavilo 30 momčadi.