croatia griesheim
Nogometaši Croatije Griesheim(kockasti dres)/Foto:Fenix-magazin(DH)

VAŽNA TRI BODA ZA PRIKLJUČAK SREDINI LJESTVICE: Croatia Griesheim pobjedila SV Weiterstadt 3-1

U 24. kolu KLA Darmstadt Croatia Griesheim pobjedila je SV Weiterstadt rezultatom 3-1. Važna je ovo pobjeda hrvatske momčadi koju vodi Davor Petrinec za priključak sredini ljestvice KLA lige Darmstadt.

Croatia Griesheim je rezultatski gledano susret riješila već u prvom poluvremenu budući je u 30. minuti Croatija Griesheim vodila 3-0.

Hrvatsku momčad u vodstvo je doveo Munir Avdić u 13. minuti susreta kada su igrači Croatije oteli jednu loptu u visini kaznenog prostora Weiterstadta i pronašli Munira Avdića koji preciznim udarcem savladava gostujućeg vratara.

U 23. minuti Antonio Lo Vasco primio je jednu loptu na 30ak metara i sjajnim udarcem ubacio loptu u mrežu iza istrčalog vratara Marca von Dungena.

Na 3-0 u 27. minuti rezultat je povisio Eren Tokmak koji je probio desni bok Weiterstadta i prizemnim udarcem pospremio loptu u suprotni kut istrčalog vratara Weiterstadta.

Branič Croatije Griesheim Josip Vujica u skoku/Foto:Fenix-magazin(DH)

Prvi opasniji napad gostiju vidjeli smo u 40. minuti kada na vrata Croatije tukao Felix Hess ali je lopta otišla iznad vratnice.

Gosti iz Weiterstadta su u drugo poluvrijeme krenuli puno ambicioznije. U 49. minuti branič Croatije Josip Vujica nepropisno je zaustavio napadača Weiterstadta u kaznenom prostoru a sudac susreta je pokazao na najstrožu kaznu.

Kazneni udarac je realizirao Yusuf Yildiz za konačan rezultat 3-1.

Do kraja susreta Croatija Griesheim je znalački čuvala vlastita vrata i nekoliko puta zaprijetila brzim kontranapadima preko brzanca Erena Tokmaka i Munira Avdića no mreže su mirovale.

Do kraja susreta sudac utakmice Carsten Seib je na 10. minuta zbog prigovora isključio igrača Croatije Danijela Andrijevića i Tima Thalheimera iz Weiterstadta.

Croatia Griesheim nalazi se na 10. mjestu s ukupno 28 bodova. Iza Croatije Griesheim još su Ober Ramstadt s 27 bodova, GW Darmstadt s 18 bodova, SV Traisa II s 18 bodova, Weiterstadt s 15 bodova i posljednja je momčad RSV Germania Pfungstadt s 9 bodova.

Croatia Griesheim odnedavno ima i novu upravu koju čine nekolicina starijih i iskusnijih igrača: Josip Vujica, Jure Markota, Luka Stanušić, David Lozančić, Dragan Sladeček, Mišo Kovač i Anđelka Andrijević. Predsjednik uprave je Oliver Kamenar.

CROATIA GRIESHEIM: Solić, Vujica, Lo Vasco, Gebreigzeher, Medved, Denis Andrijević, Bihorčić, Avdić, Danijel Andrijević, Tokmak, Markota