Zoran Mamić / Foto: Hina

Mamić: Sretni smo zbog rezultata i načina na koji smo igrali

Čekali su “Modri” gotovo pola stoljeća da izbore proljeće u Europi, a onda su to napravili drugi put u tri sezone.

Nogometaši Dinama osigurali su “europsko proljeće” nakon što su u susretu 5. kola K skupine Europske lige u Rotterdamu pobijedili Feyenoord sa 2-0 i kolo prije kraja natjecanja po skupinama potvrdili prvo mjesto.

Strijelci za Dinamo bili su Bruno Petković iz kaznenog udarca u petoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena i Lovro Majer u 52. minuti.

“Čestitam momčadi na sjajnoj igri i velikoj pobjedi. Odigrali smo od prve do zadnje minute jako dobru utakmicu i svih 90 minuta smo kontrolirali stanje ne terenu. Zasluženo smo pobijedili, igrači su zaslužili ovaj rezultat svojom igrom, svojim htijenjem i strašću,” kazao je Zoran Mamić na novinarskoj konferenciji nakon utakmice.

“Ono što je stožer tražio od igrača oni su ispunili na terenu i onda to tako izgleda. Nije lako igrati ovdje, radi se o odličnoj momčadi,” dodao je Mamić.

Nakon odigranih pet utakmica Dinamo je prvi na ljestvici skupine K s ukupno 11 bodova što je nedostižno za preostale klubove iz grupe Wolfsberger (7), Feyenoord (5) i  CSKA (3). Plavi i dalje nisu primili niti jedan pogodak te su jedini klub u Ligi prvaka i Europa ligi bez primljenog gola.

“Sjajno je što ćemo završiti natjecanje u skupini na prvom mjestu, to je uspjeh i financijski i sportski,” kazao je Dinamov strateg osvrnuvši se na podatak kako njegova momčad još nije primila pogodak u pet susreta.

“Sretni smo rezultata, sretni smo zbog načina koji smo igrali i što nismo primili gol.”

Naglasio je kako ne razmišlja o protivniku u 16-ini finala.

“Svi koji su prošli skupinu ili će proći u zadnjem kolu, sigurno se radi o jako dobrim momčadima. Pokušat ćemo se pripremiti najbolje što možemo.”

U posljednjem kolu za tjedan dana Dinamo će u Maksimiru ugostiti CSKA u susretu bez rezultatske važnosti, dok će Wolfsberger i Feyenoord istovremeno u Klagenfurtu igrati izravni dvoboj za drugo mjesto u skupini koje također vodi u 16-inu finala. Austrijskom sastavu za prolazak je dovoljan i bod, dok je nizozemskom velikanu potrebna pobjeda.

Ždrijeb parova 16-ine finala Europske lige bit će 14. prosinca, a Dinamo će biti nositelj. Utakmice su na rasporedu 18. i 25. veljače.