VIDEO Šestica Barcelone, pogledajte gol Ivana Rakitića

U susretu 25. kola španjolskog nogometnog prvenstva Barcelona je na Camp Nou ‘razbila Sporting Gijon 6-1, a posljednji pogodak na utakmici zabio je hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić.

Hrvatski veznjak se među strijelce upisao u 87. minuti, a bio je to njegov četvrti pogodak ove sezone u Primeri.

Golove za Barcu zabili su i Lionel Messi (9), Juan Rodriguez (11-ag), Luis Suarez (27), Paco Alcacaer (49) i Neymar (65), dok je strijelac za goste bio Carlos Castro (21).

Rakitić je odigrao cijeli susret za Barcelonu, dok Duje Čop nije nastupio za goste.

Uvjerljiv je bio i Villarreal koji je na gostovanju pobijedio Osasunu 4-1. Golove za ‘Žutu podmornicu’ zabili su Roberto Soriano (2), Roberto Soldado (27-11m) i Rafael Borre (74, 78), dok je strijelac za Osasunu bio Roberto Torres (64-11m).

Barcelona je ovom pobjedom ponovo preuzela vrh ljestvice sa 57 bodova, dva više od Real Madrida kojeg večeras očekuje utakmica protiv Las Palmasa. Sevilla je treća sa 52 boda.