U četvrtak, 25. lipnja župa Međugorje slavi 45. obljetnicu Gospinih ukazanja. I ove godine župljani i hodočasnici za ovu obljetnicu pripremali su se kroz devet dana molitvom krunice na Brdu ukazanja, te sudjelovanjem u večernjem molitveno-liturgijskom programu.
U četvrtak tisuće vjernika slavi 45. godišnjica Gospinih ukazanja u Međugorju. Svete mise na hrvatskom jeziku se održavaju svaki sat, a bit će održana i središnja svečana sveta misa u 19 sati.
Kao i svakog 25. u mjesecu, odmah nakon mise bit će zajedničko klanjanje Isusu u Presvetom oltarskom sakramentu, zatim se nastavlja u tišini do 7 ujutro.
U ponedjeljak, 15. lipnja započela je Devetnica Kraljici Mira. Svaki dan u 16 sati kroz ovih devet dana vjernici su molili krunicu na Brdu ukazanja.
U srijedu, posljednjeg dana Devetnice Kraljici Mira, odnosno na uočnicu 45. obljetnice Gospinih ukazanja u Međugorju, svetu misu predslavio je gvardijan Međunarodnog zavoda Antonianum u Rimu fra Miljenko Šteko, navela je Župa Međugorje.
Gospina ukazanja
24.6.1981. oko 18 sati šestoro mladih iz župe Međugorje, Ivanka Ivanković, Mirjana Dragićević, Vicka Ivanković, Ivan Dragićević, Ivan Ivanković i Milka Pavlović, vidjeli su na brdu Crnica, na predjelu zvanom Podbrdo, bijelu pojavu s djetetom u naručju. Iznenađeni i prestrašeni, nisu joj pristupili bliže.
Sutradan u isto doba dana, 25.6.1981., četvoro od njih, Ivanka Ivanković, Mirjana Dragićević, Vicka Ivanković i Ivan Dragićević, osjetili su se snažno privučeni prema mjestu gdje su dan prije vidjeli Onu koju su prepoznali kao Gospu. Njima su se pridružili Marija Pavlović i Jakov Čolo. Skupina Međugorskih vidjelaca bila je oblikovana. S Gospom su molili i razgovarali. Od toga dana imali su svakodnevna ukazanja, zajedno ili odvojeno. Milka Pavlović i Ivan Ivanković Gospu više nikad nisu vidjeli, navedeno je na stranici Međugorje.hr.
Fenix-magazin/SČ
