Grb AC Milana (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (SIM)

TALIJANSKO NOGOMETNO PRVENSTVO: Pobjeda Milana na gostovanju u Veroni, Roma bolja od Genove

Nogometaši Milana u susretu su 26. kola talijanskog prvenstva kao gosti svladali Veronu, koju vodi hrvatski trener Ivan Jurić, sa 2-0 (1-0) te se primakli vodećem Interu na tri boda.

Milan je poveo sjajno izvedenim slobodnim udarcem Krunića u 28. minuti, a na konačnih 2-0 povisio je Dalot preciznim udarcem u 50. minuti.
Drugi na ljestvici Milan, za kojeg nisu nastupili Ante Rebić i Mario Mandžukić, sada ima 56 bodova, tri manje od vodećeg Intera koji će u ponedjeljak ugostiti Atalantu, a četiri više od trećeg Juventusa. Verona je osma sa 38 bodova.
Vrlo je zanimljivo bilo u dvije utakmice u kojima su se sastale momčadi koje se bore za ostanak u kojima je ukupno postignuto 12 pogodaka. Parma je dva puta nadoknađivala zaostatak protiv Fiorentine da bi u 90. minuti prvi put i povela, ali na kraju nije uspjela prekinuti niz od 17 utakmica bez pobjede u Serie A jer je susret okončan rezultatom 3-3, dok je Crotone prekinuo svoj niz od sedam poraza zaredom te niz Torina od šest utakmica bez poraza pobjedom 4-2.
U Firenci je Fiorentina vodila sa 1-0 i 2-1 golovima Quarte (28) i Milenkovića (42), Parma je poravnavala preko Kucke (32-11m) i Kurtića (72) da bi Mihaila (90) u samoj završnici donio prednost gostima. Ipak, nespretnom reakcijom Iacoponija (90+4-ag) koji je postigao autogol Fiorentina je uspjela poravnati.
Fiorentina je sada 14. sa 26 bodova, koliko imaju i 15. Spezia te 16. Benevento, dok je Parma ostala 19. sa 16 bodova.
Crotone se vratio u igru za ostanak zahvaljujući dvama golovima Simyja (27-11m, 54) te pogocima Rece (80) i Ounasa (90+4), dok poraz Torina nakon prinudne dvotjedne stanke zbog epidemije koronavirusa u momčadi nisu uspjeli spriječiti Mandragora (45) i Sanabria (84).  Crotone je i dalje posljednji sa 15 bodova, dok je Torino ostao 18. sa 20 bodova, jednim manje uz utakmicu manje od 18. Cagliarija.
U prvom susretu dana Roma je kao domaćin svladala Genou sa 1-0 golom Mancinija. Milan Badelj odigrao je čitav susret, a Marko Pjaca prvo poluvrijeme za Genou koja je ostala 13. sa 27 bodova, dok je Roma četvrta sa 50 bodova, dva manje od trećeg Juventusa, a jednim više od pete Atalante.
REZULTATI 26. KOLA,
Subota:
Spezia - Benevento 1-1 (Verde 71 / Gaich 24)
Udinese - Sassuolo 2-0 (Llorente 42, Pereyra 90+3)
Juventus - Lazio 3-1 (Rabiot 39, Morata 57, 60-11m / Correa 14)
Nedjelja:
Roma - Genoa 1-0 (Mancini 24)
Fiorentina - Parma 3-3 (Quarta 28, Milenković 42, Iacoponi 90+4 / Kucka 32-11m, Kurtić 72, Mihaila 90)
Verona - Milan 0-2 (Krunić 28, Dalot 50)
Crotone - Torino 4-2 (Simy 27-11m, 54, Reca 80, Ounas 90+4 / Mandragora 45, Sanabria 84)