Mario Pašalić u hrvatskom dresu / Foto: Hina

TALIJANSKA SERIA A: Novi pogodak sjajnog hrvatskog reprezentativca Marija Pašalića

Hrvatski nogometni reprezentativac Mario Pašalić opet je bio strijelac za odličnu Atalantu koja je u 21. kolu talijanske Serie A pobijedila Udinese u gostima 6-2.

Utakmica je riješena već u prvih 45 minuta nakon kojih je Atalanta imala vodstvo 3-0, a sve je počelo pogotkom hrvatskog nogometaša. U 17. minuti Pašalić je nadskočio dvojicu suparničkih igrača te je glavom pogodio domaću mrežu.

Za Pašalića je to bio već osmi ligaški pogodak ove sezone, odnosno ukupno deveti ovosezonski za Atalantu jer je jedan dao u Ligi prvaka. Uz sve to ima i sedam asistencija te je definitivno jedan od najboljih igrača Atalante tijekom sezone.

Nakon njega mrežu Udinesea još su pogađali Muriel u 22. pa Malinovskij u 43. minuti za uvjerljivih 3-0.

I u nastavku su uglavnom zabijali gostujući igrači. Djimsiti u vlastitu mrežu te još jednom Muriel pa Maehle i Pessina za konačnih 6-2. Pašalić je zamijenjen u 73. minuti.

Atalanta je time nastavila sa sjajnom gostujućom formom u Serie A. Bila je ovo deveta pobjeda na strani, a uz to još ima i dva neodlučena rezultata (bez poraza).

Nakon dvije utakmice bez pobjede slavio je i Napoli koji je u Napulju svladao Sampdoriju 1-0. Jedini je gol zabio Petagna u 43. minuti, a unatoč brojnim šansama u nastavku domaćina ostalo je to minimalno slavlje za održavanje određenog kontakta s milanskim dvojcem na vrhu ljestvice.

Uvjerljiv je bio Sassuolo koji je s 5-1 slavio u Toskani kod Empolija. Po dva pogotka su postigli Raspadori i Scamacca, a prvi je za goste dao reprezentativac Berardi iz jedanaesterca.

Podsjetimo kako su u prvom nedjeljnom ogledu nogometaši Milana slavili s 3-0 na gostovanju u Veneciji. Nakon dvomjesečne stanke zbog ozljede za Milan je ponovno zaigrao Ante Rebić koji je u 62. minuti zamijenio Leaa. Milan je pobjedom privremeno zasjeo na vrh ljestvice Serie A sa 48 bodova, dva više od gradskog suparnika Intera, ali branitelji naslova imaju i dvije utakmice manje.

Serie A, 21. kolo:

Venezia – Milan 0-3 (Ibrahimović 2, Hernandez 48, 59-11m)

Empoli – Sassuolo 1-5 (Henderson 16 / Berardi 13-11m, Raspadori 24, 71, Scamacca 67, 90+2)

Napoli – Sampdoria 1-0 (Petagna 43)

Udinese – Atalanta 2-6 (Djimsiti 59-ag, Beto 88 / Pašalić 17, Muriel 22, 76, Malinovskij 43, Maehle 89, Pessina 90+2)

Genoa – Spezia (18:30)

Roma – Juventus (18:30)

Verona – Salernitana (20:45)

Inter – Lazio (20:45)

Ponedjeljak: Torino – Fiorentina

Utorak: Cagliari – Bologna

1.  Milan         21  15  3   3  46-23   48
2.  Inter         19  14  4   1  49-15   46