NJEMAČKA BUNDESLIGA: Köln u gostima savladao Herthu, Bochuma slavio protiv Wolfsburga

U nedjelju je kompletirano 18. kolo Bundeslige, a pobjede su upisali nogometaši Kölna i Bochuma.

Köln je ostvario tek drugu gostujuću pobjedu u sezoni, s 3-1 je pobijedio Herthu u Berlinu, a s ovim slavljem Köln je skočio na šesto mjesto ljestvice. Ima samo tri boda manje od trećeplasiranog Hoffenheima.

Prva dva gola za goste su zabili Francuz Modeste i Slovak Duda. U nastavku utakmice nadu je domaćinu probudio Darida golom za 1-2 u 57. minuti, a unatoč šansama za izjednačenje na kraju se mreža zatresla na drugoj strani. Thielmann je u 91. minuti zabio za 3-1.

Još jednu 1-0 pobjedu ostvario je Bochum koji ima jedan od najslabijih napada u ligi, ali je unatoč tome na sasvim dobrom 11. mjestu. Ovaj put je Bochum na domaćem terenu svladao Wolfsburg, a jedini je gol zabio srpski napadač Pantović u 65. minuti.