Olaf Scholz / Foto: Video/Preslik FM

SCHOLZ: Njemačka se neće vratiti nuklearnoj energiji

Njemačka se neće vratiti nuklearnoj energiji zbog dugog vremena izgradnje i visokih troškova, izjavio je u ponedjeljak njemački kancelar Olaf Scholz, prenosi Anadolu.

 

“Ukoliko netko sada odluči da gradi nuklearnu elektranu, ona će biti gotova za 15 do 20 godina, prema trenutnim rokovima izgradnje. Do tada smo trebali riješiti sve naše probleme u vezi s tim”, rekao je Scholz prilikom posjete školi u saveznoj zemlji Baden-Württemberg.

Scholz je rekao da je električna energija proizvedena u nuklearnim elektranama skuplja od one proizvedene iz vjetra, sunca ili drugih izvora.

Dodajući da su i rezerve urana ograničene, Scholz je naglasio da će se pokazati koja je odluka za proizvodnju električne energije isplativija i efikasnija u naredna dva desetljeća.

Najveća ekonomija Europske unije odlučila je postupno ukinuti nuklearnu energiju 2011. godine, nakon nuklearne katastrofe u Fukushimi u Japanu, ali su njemačke industrije i oporbene stranke nedavno pozvale na produženje rada elektrana.

Njemačka je prošle godine zatvorila posljednje atomske reaktore, označivši kraj nuklearne ere u zemlji nakon više od 60 godina.

Fenix-magazin/MMD/Anadolu

Povezano

NEVJEROJATNO: Razorni potres 2011., magnitude 9, pomaknuo je Japan, objavljeno za koliko
Kancelar Friedrich Merz u Bundestagu / Foto: Anadolu
VIŠE NIŠTA NEĆE BITI ISTO ZA MILIJUNE RADIKA I UMIROVLJENIKA U NJEMAČKOJ: Merz planira u potpunosti prihvatiti Mirovinski paket
promjene svibanj
ODLAZAK PREKO GRANICE RUŠI SVE DOGOVORE: Zašto njemački bračni ugovori ne vrijede automatski u inozemstvu
DRAMA NA AUTOCESTI U NJEMAČKOJ: Pokvario se kamion pun eksplozivnih kemikalija, proglašeno izvanredno stanje i evakuirano stanovništvo
JAČANJE TRANSATLANTSKOG PARTNERSTVA: Plenković i Carney u Ottawi potvrdili izvrsne odnose Hrvatske i Kanade
Francuska policija u Grenobleu / Foto:Anadolu
IMALI SU SAMO 2 I 4 GODINE: Dvojica dječaka preminula u automobilu tijekom toplinskog vala