Prvenstvo Baden-Württemberga u latioameričkim plesovima: Mladi Hrvati ostvarili odličan uspjeh

U nedjelju je u Ludwigsburgu održano Državno prvenstvo Baden-Württemberga u latinoameričkim plesovima uzrasta Jugend B.

Odličan uspjeh ostvarile su sestre Laura Amalija i Dilara Karolina Žeželj, Filip Zovkić i Denis Trakovski. Mladi plesači su u parovima ušli u finale.

Laura Amalija Žeželj (16) iz Remsecka i Filip Zovkić (16) iz Heilbronna, iako plešu zajedno svega 6 tjedana, ušli su u finale i osvojili izvrsno 6 mjesto od 19 parova.

Drugi, mlađi par Dilara Karolina Žeželj (12) i njezin plesni partner Makedonac Denis Trajkovski (15) osvojili su izvrsno četvrto mjesto. Plešu godinu dana, a u paru svega tri mjeseca, no uspjeh im nije izostao.

Domaćin prevenstva bila je plesna škola ADTV MonRo iz Ludwigsburga. Natjecanje je trajalo cijeli dan, a mladi plesači su uz plesno znanje i vještine te pomoć svojih brojnih navijača koji su im davali podršku, zasluženo ostvarili izvanredne rezultate.

Plesove uvježbavaju gotovo svaki dan te iza postignuti uspjeha stoji talent ali i veliki trud puno odricanja i ulaganja slobodnog vremena kako natjecatelja tako i njihovih obitelji.