Lakše od očekivanog Croatia Bietigheim je došla do prve prvenstvene pobjede / Foto:Fenix Magazin/Antun Igrec

Prva prvenstvena pobjeda Croatie Bietigheim u višoj ligi

NK Croatia Bietigheim-TSV Eltingen 4:0(2:0)

Bez ozljeđenih Alena Lehečke i Stipe Rodina, Croatia Bietigheim je izborila svoju prvu pobjedu u drugom kolu u Bezirksligi Enz/Murr. U početnim minutama bilo je šansi na obje strane, no Croatia je mogla već nakon nekoliko minuta okruniti svoju nadmoć bar sa dva gola u mreži protivnika. Ali u tom dijelu nes(p)retni napadači Croatije nisu uspjeli pogoditi okvir vratiju.

Croatia je sve agilnija, a Benjamin Rehm se najbolje snalazi u 18 minuti, kada vanjskim felšom lijeve noge sa oko 16 metara pogađa desne rašlje gostiju i dovodi Croatiu u zasluženo vodstvo od 1:0. Drugi pogodak je djelo Cana Kaye koji nakon kombinacije sa Aniellom vrškom kopačke posprema loptu pored nemočnog protivničkog vrata u mrežu za 2:0.

I u drugom poluvremenu ista slika. Croatia je konkretnija a svi pokušaji gostiju ostaju bezazleni. U 75 minuti raspoloženi Benjamin Rehm lijepo poslužuje Zvonimira Zivića koji se varkom oslobađa protivnika, puca po golu ali vratar brani odbijajući loptu do mjesta gdje je dobro postavljeni Deniz Cello koji bez problema zabija za 3:0.

Croatia je i dalje aktivnija, a konačnih 4:0 pada u posljednjoj minuti. Deniz Cello brzom kontrom iz svog kaznenog prostora po desnoj strani ostavlja čitavu obranu protivnika za sobom, lijepo ubacujie u sredinu na Zvonimira Zivića, koji udarcem izbliza potvrđuje zasluženu pobjedu za Hrvatsku momčad.

NK Croatia Bietigheim:Papakonstantinou, Mayer, Wagner, Radina, C. Kaya, Rehm, Cervone, Tsiolakidis, Annunziata, Anniello, Linkenheil. Još su igrali:M. Kaya,Cello, Zivić. Strijelci za Croatiu: Rehm, C. Kaya, Cello i Zivić

Svoju sljedeću utakmicu NK Croatia Bietigheim igra kod gradskog rivala SV Germanie Bietigheim. Susret se igra već u subotu 02. rujna u 16,00 sati zbog velike fešte (Pferdemarkt) koja se tih dana održava u Bietigheimu. Tri dana prije te utakmice (danas, u srijedu 30. kolovoza) NK Croatia Bietigheim igra Kup utakmicu kao gost u Kleinsachsenheimu. Susret počinje u 18.30 sati