Cro Sokoli iz Aachena slavili u prvoj utakmici nove sezone

Cro Sokoli Aachen – VfL Eintracht Warden 2:1 (1:1)

Nogometaši Cro Sokola iz Aachena ostvarili su pobjedu u prvoj prvenstvenoj utakmici u novoj sezoni nakon ulaska u Kreisligu B. Na domaćem igralištu hrvatska momčad je savladali momčad VfL Eintracht Warden sa 2:1 (1:1). Pobjeda je ostvarena unatoč nedostatka nekoliko igrača zbog godišnjih odmora te slabih priprema, slično kao i kod ostalih hrvatskih amaterskih klubova u Njemačkoj.

Na samom otvaranju utakmice obje su momčadi bile prilično suzdržane tako da u prvih desetak minuta nije stvorena niti jedna ozbiljnija prilika. U 13. minuti domaćin je prvi put opasno zaprijetio. Sokoli uzvraćaju nakon ubačaja Pavlovića ali Ćorić na žalost pogađa samo stativu. U 28. minuti gosti izbijaju pred vratara Okanovića ali neuspješno. Nekoliko minuta kasnije, točnije u 32. minuti,  Warden ipak dolazi u vodstvo. Nakon nesporazuma u obrani Sokola, igrač gostiju posprema loptu glavom u mrežu za vodstvo od 0:1.

Da se neodlučenim rezultatom ipak ode na odmor pobrinuo najbolji igrač Sokola na nedjeljnoj utakmici Cayan Zenk koji u 37. minuti iz slobodnog udarcem s dvadesetak metara pogađa mrežu gostiju za 1:1.

Domaćin je bolje krenuo u drugi dio susreta te u 55. minuti dolazi u vodstvo. Nakon lijepe asistencije Pavlovića kapetan hrvatske momčadi Siawasch Kabuli volejom sa ruba kaznenog prostora zabija za 2:1. Gosti su u nastavku nastojali poravnati rezultat ali bezuspješno. Sokoli su do kraja utakmice igrali sigurno u obrane i uspjeli zadržati vodstvo za prva tri boda.Cro Sokoli Aachen (1)

Cro Sokoli su nakon 1. kola na petome mjestu na ljestvici i u sljedećem kolu, 03. rujna u 15 sati igraju u gostima kod SVS Merksteina.

Sastav Cro Sokola Aachen: Ibrahim Okanović, Marko Ćavara, Bernard Šarić, Danijel Jurić, Siawasch Kabuli, Boris Trogrlić (61. min I. Hrgota), Ivan Ćorić (88. min D. Tomić), Cayan Zenk, Davor Barušić (41. min M. Bilandžić), Leo Lasić, Ivica Pavlović. Na klupi za rezerve: Darko Tomić, Ivan Hrgota, Haris Ćejvanović, Marin Bilandžić, Danijel Klarić. Strijelci za Sokole: 1:0 Cayan Zenk (37.), 2:0 Siawasch Kabuli (55.)

Fenix-magazin/Z.Bosnić/D.Janković / Foto:Mato Jelić