Arhivska snimka Croatie Bochum / Foto:Fenix Magazin

Minimalan poraz Croatie Bochum na domaćem terenu od favorita prvenstva

SC Croatia Bochum – CF Kurdistan Bochum 1:2 (1:1)

U trećem prvenstvenom kolu Croatia iz Bochuma izgubila je na domaćem terenu od favorita za naslov prvaka, momčadi Kurdistan CF. Iako je poraz od 1:2 minimalan, treba biti obektivan i priznati da je gostujuća momčad apsolutno zaslužila sva tri boda.

Situacija oko igračkog kadra Croatije je bila povoljnija nego prošlu utakmice, pa je trener  Darijo Ružić imao dovoljno igrača na raspolaganju. Ali u utakmici se vidjelo kako hrvatska momčadi nije prošla zajedničke pripreme.

Već od prve minute momčad Kurdistana pokazala je svoju kvalitetu i pritisnula Croatiu na njenu polovicu. Ipak, odlični trojac u hrvatskoj obrani Kvasina, Brkić, M.Pavlović te na vratima vratar D.Pavlović spašavali su Croatiu u prvim minutama susreta.

Gosti su došli u vodstvo iz sumljivog jedenaesterca u 28. min, koji po mišljenju gledatelja a i igrača Croatie nije postojao. Samo dvije minute kasnije Marko Pavlović vuče jednu kontru te odigrava dupli pas s kapetanom Zakariom. Ovaj ulazi u šesnaesterac i pada u duelu s gostujućom obranom, a sudac ponovno pokazuje na bijelu točku. Siguran izvođač je bio Dario Ružić. Taj zgoditak je bio gotovo sve što su napadači Croatie napravili u prvom poluvremenu.

U drugom poluvremenu gosti su dali sve u napad, dok se Croatia grčevito branila čuvajući neriješen rezultat. Hrvatska obrana je djelovala čvršće i bolje nego u prvom dijelu utakmice. Kada se činilo kako će Hrvati izvući veliki bod, u 82. minuti Kurdi dolaze u vodstvo od 1:2.  Nakon  jedne gužve u šesnestercu, igrači Croatije ne uspijevaju izbaciti loptu ispred svojih vratiju, ona odolazi do protivničkog igrača koji pogađa kut za konačnih 2:1.

Sastav Croatije Bochum: Dejan Pavlović, Dario Ružić, Marko Parić, Bojan Kvasina, Stjepan Brkić, Ivan Stojčević (od 18. Andreas Topalović) (od 77. Marcel Weiß), Marko Pavlović, Slobodan Tadić, Denis Grmača, Zakaria El Mansouri, Stjepan Markić – Trainer: Dario Ružic  i pomoćni trener Branko Berić

U sljedećem kolu Croatia igra u gostima kod RW Stiepel. Utakmica se igra u nedjelju 03.rujna sa početkom u 13 sati.