Mislav Oršić / Foto: Hina

PRVA HNL: Dinamo slavio u Puli, Osijek savladao Hrvatski dragovoljac

U posljednjem susretu 22. kola Prve HNL Dinamo je u Puli pobijedio Istru 1961 sa 2-1 odvojivši se na vrhu ljestvice.

Oba gola za Dinamo zabio je Mislav Oršić (30, 55-11m), dok je pogodak za domaćine zabio Robert Mišković (45+2).

Počelo je velikom prilikom Puljana u sedmoj minuti. Luka Hujber je ubacio s desne strane, no Dion Drena Beljo se u izglednoj situaciji nije najbolje snašao. Dinamo je uzvratio u 12. minuti, Petar Bočkaj je pucao, a Joao Silva počistio s gol-linije.

Uslijedile su još dvije Dinamove prilika, a u 30. minuti i vodstvo “Modrih”. Stefan Ristovski je s desne strane prebacio do Mislava Oršića koji je pucao glavom i zabio za 1-0. Facundo Caseres je pokušao očistiti loptu s gol-linije, ali samo ju je zakucao u mrežu.

U posljednjim trenucima prvog dijela domaćin je uspio izjednačiti. Hujber je na desnoj strani “ukrao” loptu Luki Ivanušecu, a zatim idealno uposlio Robertu Miškovića koji preciznim udarcem pogađa pored nemoćnog Domagoja Livakovića.

No, Dinamo je vrlo brzo nakon starta drugog dijela poveo. U 53. minuti Mauro Perković je oborio Komnena Andrića, a Oršić realizirao kazneni udarac za novi vodstvo gostiju. Korak bliže pobjedi Dinamo je stigao u 65. minuti kada je Caseres neopreznim startom zaradio drugi žuti karton, a time i isključenje.

Sudac Lovrić je u 78. minuti dosudio novi kazneni udarac za goste nakon starta Joao Silve nad Brunom Petkovićem, ali je nakon pregleda video snimke promijenio odluku i Dinamovog napadača “nagradio” žutim kartonom zbog simuliranja.

Osijek savladao Hrvatski dragovoljac

U ranije odigranom susretu Osijek je na gostovanju pobijedio Hrvatski dragovoljac sa 3-1 vrativši se na drugo mjesto ljestvice.

Osijek je stigao do pobjede okrenuvši rezultat nakon što je domaćin poveo već u osmoj minuti.

Hrvatski dragovoljac je poveo u osmoj minuti. Roko Jurišić je sjajno prošao po lijevoj strani, te povratnom loptom uposlio Bernarda Karricu, a krilni napadač domaćina je precizno pogodio donji lijevi kut za 1-0.

Osijek je izjednačio u 29. minuti, Laszlo Kleinheisler je pucao sa 20-tak metara, lopta je na putu do gola pogodila Niku Galešića i prevarila nemoćnog Zvonimira Šubarića. Osijek je okrenuo rezultat u 54. minuti Boharovim golom iz  kaznenog udarca. Do jedanaesterca je došlo nakon što je Bohar ubacio iz kornera, Mierez pucao glavom pogodivši gredu, no pritom ga je Frigan udario nogom po glavi. Sudac Dario Kulušić je spornu situaciju provjeravao i nakon asistencije VAR-a pokazao na bijelu točku.

Sve dvojbe oko pitanja pobjednika Osijek je razriješio u 81. minuti nakon što je Mijo Caktaš zabio za 3-1. Bio je to njegov drugi nastup za Osijek i drugi gol.

Na ljestvici vodi Dinamo sa 46 bodova i susretom manje, Osijek je drugi sa 43 boda, koliko ima trećeplasirana Rijeka. Hajduk je četvrti sa 41 bodom.

Hrvatski dragovoljac drži začelje sa svega sedam bodova.

Prva HNL - 22. kolo
Hr. dragovoljac - Osijek  1-3 (Karrica 8 / Galešić 29-ag, Bohar 54-11m, Caktaš 81)
Istra 1961 - Dinamo       1-2 (Mišković 45+2 / Oršić 30, 55-11m)
Odigrano u subotu:
Gorica - Hajduk           0-4 (Ferro 3, Livaja 39-11m, 82, Mlakar 57)
Rijeka - Lokomotiva       3-2 (Murić 25, 39, Vučkić 60 / Dabro 58, Kulenović 79)