Njemačka policija (ilustracija) / Foto: Fenix

NJEMAČKA: Policija uhitila više od 200 navijača

Policija u Mönchengladbachu uhitila je više od 200 navijača u sukobima uoči rajnskog derbija Bundeslige između Borussije Mönchengladbach i Kölna, javlja Anadolu.

 

Policija je u subotu priopćila da je uhitila 205 “problematičnih navijača” – 131 domaći navijač i 74  navijača Kölna – nakon nasilnih sukoba ispred stadiona gdje su navijači Gladbacha pripremali koreografiju za subotnju utakmicu.

Ozlijeđena su tri policijska službenika od kojih jedan nije mogao nastaviti obnašati dužnost, priopćila je policija.

Policija je pozvala pojačanje i upotrijebila biber sprej i palice kako bi razdvojila dvije skupine.

“Policija pokreće izvide zbog kršenja zakona o eksplozivnim tvarima, između ostalog i teškog narušavanja javnog reda i mira”, stoji u policijskom priopćenju.

Fenix-magazin/MMD/Anadolu

Povezano

TORONTO: Tisuće hrvatskih navijača u korteu išli na utakmicu “Vatrenih” protiv Paname
RONALDO DVOSTRUKI STRIJELAC: Portugal razbio Uzbekistan
TROJICA VELIČANSTVENIH: Messi, Mbappe i Haaland nezaustavljivi na startu SP-a
SP: Nezaustavljivi Haaland s 2 zgoditka odveo Norvešku do 3:2 protiv Senegala
SP: Francuska s 2 pogotka Mbappea i grmljavinski prekid s 3:0 pobijedila Irak
dalić zlatko
VATRENI PRED KLJUČNIM ISPITOM, DALIĆ POSLAO PORUKU: Kada igramo za Hrvatsku, nema granica