Navijači Bayerna u Allianz Areni u Münchenu / Foto: Fenix (SIM)

GOLIJADA U BUNDESLIGI: Bayern “natrpao” do vrha mrežu Mainza

Nogometaši Bayerna uspješno su odradili domaći posao u 25. kolu njemačke Bundeslige te su na svojoj Allianz Areni svladali Mainz s čak 8-1.

Veliki put prema tri boda Bayern je prevalio nakon prvog poluvremena kada je vodio 3-1, odnosno, nakon manje od dvadeset minuta kada je već zabio dva pogotka. Strijelci su bili Kane u 13. i Goretzka u 19. minuti. Amiri je nakon pola sata igre smanjio na 1-2, ali se na odmor otišlo s dva gola plusa na strani Bayerna nakon novog gola Harryja Kanea kojeg je dao u sedmoj minuti nadoknade.

U nastavku su redom gostujuću mrežu pogađali Mueller, Musiala i Gnabry, a sve je simbolično zaključeno golovima igrača koji su i započeli veliki niz. Kane je zabio još jedan u 70. te Goretzka u 92. minuti. Bayern sada ima sedam bodova manje od vodećeg Bayera, ali je klub iz Leverkusena odigrao utakmicu manje.

Vrlo dramatična bila je utakmica u Moenchengladbachu gdje su domaća Borussia i Köln odigrali 3-3. Köln je golovima Alidoua dva puta vodio, ali se na kraju spašavao poraza. Gosti su poveli u sedmoj minuti, dok je u 32. izjednačio Honorat. Novi gol Alidou je postigao u 64. minuti, ali je tada na scenu zakoračio Robin Hack koji je postigao dva brza gola, u 71. i 73. minuti, za 3-2 Borussije (M).

Ni tu nije bio kraj drame, a Downs je u 79. minuti postigao pogodak za konačnu podjelu bodova 3-3.

Leipzig je pred svojim navijačima svladao Darmstadt 2-0 uz autogol Isherwooda već u trećoj minuti te pogotkom Baumgartnera u 50. minuti. Kod gostiju je u 84. minuti zamijenjen hrvatski nogometaš Bartol Franjić.

Uz minimalnih 1-0 Augsburg je na svom terenu svladao Heidenheim golom Gouweleeuwa u 22. minuti. Za Augsburg je cijelu utakmicu odigrao hrvatski nogometaš Kristijan Jakić, dok je Dion Drena Belja za domaćina zaigrao tek od 89. minute.

Posljednje tri utakmice ovog kola igraju se u nedjelju, a sastaju se Bochum – Freiburg, Eintracht – Hoffenheim i Bayer – Wolfsburg.

Bundesliga, 25. kolo:

Bayern – Mainz 8-1 (Kane 13, 45+7, 70, Goretzka 19, 90+2, Mueller 47, Musiala 61, Gnabry 66 / Amiri 31)

Leipzig – Darmstadt 2-0 (Isherwood 3-ag, Baumgartner 50)

Borussia (M) – Köln 3-3 (Honorat 32, Hack 71, 73 / Alidou 7, 64, Downs 79)

Augsburg – Heidenheim 1-0 (Gouweleeuw 22)