Bolnica (Ilustracija) Foto: Fenix (M.D.)

NJEMAČKA: Ove osobe će do kraja lipnja dobiti bonus od 1.500 eura

Dobre vijesti za zaposlenike u bolnicama. Kao priznanje za njihov rad u pandemiji korone, zaposlenici u bolnicama ponovno će dobiti bonus do 1.500 eura po osobi.

 

Savezna vlada za to je osigurala ukupno 450 milijuna eura, navodi se u izlaganju saveznog ministra zdravstva Jensa Spahna (CDU) za sjednicu vlade ovog ponedjeljka.

“Drugi val koronske pandemije stavio je mnoge bolnice i njihove zaposlenike pod još veći teret od prvog vala”, stoji u predlošku iz kojeg unaprijed izvještavaju novine “Funke Mediengruppe”. Premije će bolnice isplatiti zaposlenicima do kraja lipnja 2021. godine.

Fenix-magazin/IM

 

Povezano

parking automobili vozaci
KAZNE ZBOG KOJIH SE GUBI VOZAČKA: Mislite da je nepropisno parkiranje u Njemačkoj bezazleno?
ZNATE LI KOJA VRSTA RAKA POGAĐA SVE VIŠE MLADIH U NJEMAČKOJ? Znanstvenici upalili alarm za mlađe od 40 godina
Gužva na autocesti / Foto: Hina
KREĆETE NA PUT KROZ NJEMAČKU? Pazite na datume, istječe popust na gorivo i počinje kaos na cestama
NEVJEROJATNO: Razorni potres 2011., magnitude 9, pomaknuo je Japan, objavljeno za koliko
Kancelar Friedrich Merz u Bundestagu / Foto: Anadolu
VIŠE NIŠTA NEĆE BITI ISTO ZA MILIJUNE RADIKA I UMIROVLJENIKA U NJEMAČKOJ: Merz planira u potpunosti prihvatiti Mirovinski paket
promjene svibanj
ODLAZAK PREKO GRANICE RUŠI SVE DOGOVORE: Zašto njemački bračni ugovori ne vrijede automatski u inozemstvu