Trgovina Rewe (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (SIM)

NJEMAČKA: Jedan trgovački lanac ipak ne želi da teret poskupljenja nose kupci

Maloprodajni div Rewe ne želi da val poskupljenja koji je pogodio stanovnike Njemačke osjete samo njihovi kupci.

 

Iz ovog trgovačkog lanca je rečeno kako povećanje troškova od strane dobavljača, kao i energenata ne trebaju osjetiti samo njihovi kupci.

Rekli su kako zbog toga što ne žele dizati cijene, ove godine očekuju manju dobit. Kažu kako dodatni troškovi koje imaju, primjerice za energiju i transport, neće biti dodani konačnim cijenama njihovih proizvoda.

Ističu kako su proteklih godina dovoljno zaradili, te kako se nadaju da rat neće dugo trajati.

Rewe nije dao precizne informacije o dosadašnjim poskupljenjima, međutim kažu kako će svi proizvodi kad tad manje-više promijeniti cijenu.

Šef Rewea Lionel Souque kaže kako se ne treba žaliti, nego je važno poduzeti nešto. Primjerice, Rewe provjerava može li u trgovinama koristiti manje rasvjete ili može li se temperatura grijanja smanjiti za jedan ili dva stupnja.

Grupacija kojoj pripada Rewe zapošljava oko 380.000 ljudi u Njemačkoj i inozemstvu, a posluju u 21 zemlji.

Fenix-magazin/SČ

Povezano

NEVJEROJATNO: Razorni potres 2011., magnitude 9, pomaknuo je Japan, objavljeno za koliko
Kancelar Friedrich Merz u Bundestagu / Foto: Anadolu
VIŠE NIŠTA NEĆE BITI ISTO ZA MILIJUNE RADIKA I UMIROVLJENIKA U NJEMAČKOJ: Merz planira u potpunosti prihvatiti Mirovinski paket
promjene svibanj
ODLAZAK PREKO GRANICE RUŠI SVE DOGOVORE: Zašto njemački bračni ugovori ne vrijede automatski u inozemstvu
DRAMA NA AUTOCESTI U NJEMAČKOJ: Pokvario se kamion pun eksplozivnih kemikalija, proglašeno izvanredno stanje i evakuirano stanovništvo
JAČANJE TRANSATLANTSKOG PARTNERSTVA: Plenković i Carney u Ottawi potvrdili izvrsne odnose Hrvatske i Kanade
Francuska policija u Grenobleu / Foto:Anadolu
IMALI SU SAMO 2 I 4 GODINE: Dvojica dječaka preminula u automobilu tijekom toplinskog vala