NIŠTA OD POVRATKA GLEDATELJA NA STADIONE: Njemačko ministarstvo zdravlja produljilo zabranu povratka navijača na stadione do konca listopada

Zbog pandemije koronavirusa, Ministarstvo zdravlja Njemačke je u dogovoru sa ministarstvima zdravlja njemačkih saveznih država produljilo zabranu povratka navijača na nogometne stadione najmanje do konca listopada ove godine.

 

Iako je Njemačka nogometna liga (DFL) bila prva europska liga koja je sredinom svibnja nastavila prvenstvo uz strogo poštivanje mjera o spriječavanju širenja koronavirusa, prvotno planirani povratak navijača na njemačke stadione sredinom rujna je tako ostao samo puka želja klubova i navijača.

Kao što je poznato, djelomičan povratak navijača na njemačke stadione, koji je bio predložen od DFL-a početkom kolovoza, podržalo je 36 njemačkih profesionalnih nogometnih klubova prve i druge Bundeslige.

No, današnja odluka o nastavku zabrane svih velikih okupljanja do 31. listopada, razočarala je mnoge Nijemce kojima je njemački ministar zdravlja Jens Spahn poručio kako je ” sadašnjoj situaciji, kada se u posljednjih nekoliko dana broj zaraženih povećao, povratak gledatelja na stadione bi loš signal.

Fenix-magazin/SIM/I.M.

Povezano

POSTAO NAJBOLJI STRIJELAC SP-a IKAD: Messi s dva gola odveo Argentinu u drugi krug Svjetskog prvenstva
Povorka hrvatskih navijača u središtu Dallasa / Foto: Hina
PODRŠKA NEĆE IZOSTATI: Hrvatska reprezentacija doputovala u Toronto
NAKON PREOKRETA: Egipat s 3:1 savladao Novi Zeland i upisao prvu pobjedu u povijesti SP-a
NOVA SENZACIJA NA SP: Zelenortski Otoci odigrali 2:2 protiv Urugvaja i ostvarili povijesni uspjeh  
STANIŠIĆ: Dat ćemo sve od sebe za pobjedu protiv Paname
“VATRENI” ĆE SE ODUŽITI: Sretni smo što imamo takve navijače diljem svijeta