EUROPSKA LIGA: Inter s Brozovićem u Düsseldorfu savladao Bayer Leverkusen, Manchester United bolji od Kopenhagen u Kölnu

Inter Milan je u ponedjeljak postao prvi polufinalist Europske lige nakon što je u Düseldorfu u utakmici četvrtfinala sa 2-1 svladao njemački Bayer Leverkusen.  U drugoj utakmice Manchester United je izborio polufinale nakon što je u utorak poslije produžetaka sa 1-0 svladao Kopenhagen u Kölnu.

Inter je došao u vodstvo u 15 minuti pogotkom Barelle, a Lukaku je šest minuta kasnije povećao na 2-1. Jedini strijelac za Bayer bio je Havertz u 24. minuti.

Ovo četvrtfinale se igralo u posebnom formatu ove godine zbog pandemije koronavirusa, ne igraju se uzvrati i polufinaliste  odlučuje jedna utakmica

Inter se čvrsto postavio na početku utakmice, ali nakon prvih par minuta Bayer se priključuje, ali bez konkretnijih udaraca. U šestoj minuti lopta je od vratara Intera u dva tri poteza došla do vrata Bayera Hradeckog, ali ništa nije bilo od toga.

Inter dolazi u vodstvo u 15. minuti kada se Lukaku našao u kaznenom prostoru i njegov pokušaj udarca prema golu odbijen je prema  Barelli koji zabija za 1-0. Pet minuta kasnije Inter opet ima priliku za gol, Martinez se probija s desne strane, dodaje Barellu, ali ništa od pogotka.

Lukaku u 20. minuti povećava na 2-0. U kaznenom prostoru dočekao je loptu koju mu je dobacio Ashley Young. Tri minute kasnije Lukaku opet ima priliku za gol, no Hradecky ga je pročitao.

Minutu kasnije Bayer smanjuje na 2-1 iz situacije koja nije nalikovala na priliku, no mrežu Intera zatresao je Havertz. U 26 minuti sudac dosuđuje kazneni udarac za Inter zbog igranja rukom Sinkgravena u kaznenom prostoru, ali je naknadnom kontrolom VAR-a ipak poništio tu odluku.

U 38. minuti Diaby puca prema vratima Intera i Handanović je prisiljen boksati loptu.

U drugom poluvremenu Gagliardini je u kaznenom prostoru pred golom Bayera pogodio nekog od suigrača, ali se nisu snašli.

Njemački prvoligaš u drugom poluvremenu igra agresivnije i Diaby u 52. minuti dolazi sam do kaznenog prostora Intera no ne uspijeva ostvariti priliku. Nakon toga Inter ima dvije prilike, najprije nakon brzo izvedenog kaznenog udaraca kada se obrana Bayera nije snašla i Gagliardni je zapucao prema golu, no bezsupješno.

U 65.minuti Hradecky “skida” zicer  Sanchezu koji je ušao u igru umjesto Martineza. I Bayer ima priliku, Havertz u 78. minuti puca pored vrata Handanoviča. Pred kraj utakmice, Lukaku je imao se zaletio do suparničkih vrata ali je pucao pored,  a u 89. minuti na Eiksenu je suđen penal, ali je sudac nakon pregledavanja VAR-a opet ponipštio odluku.

Strijelci: Barella 15, Lukaku 21/ Havertz 24

INTER: Handanovič, Godin, de Vij, Bastoni (Škriniar 84), D’Ambrosio (Moses 59), Barella, Brozović, Gagliardini (Eriksen 59), Young, Lukaku, Martinez (Sanchez 64)

BAYER: Hradecky, Sinkgraven (Wendell 68), Tapsoba, Tah, Bender (Alario 86), Palcios (Bailey 59), Baumgartlinger (Amiri 68), Diaby, Demirbay, Havertz, Volland (Bellarabi 86).

Slavlje Manchestera u Kölnu

Manchester je do pobjede došao iz kaznenog udarca koji je dosuđen u produžetku u 95. minuti nakon prekršaja Bjellanda, a precizan s bijele točke bio je Bruno Fernandes.

Manchester Unied je sporo ušao u utakmicu s dosta dodavanja. U devetoj minuti Rashford puca sa 30 m prema golu, ali ništa od toga. Kopenhagen se pokazuje kao ozbiljan suparnik i vrši ozbiljan pritisak na terenu.

Obje momčadi imaju prilika, ali ništa nije ozbiljno. U 17. minuti Stage ima priliku za Kopenhagen, ali promašuje.

Manchester  ima priliku za pogodak, u 28. minuti Bruno Fernandes puca prema golu, no neprecizan je.

U 33. minuti Greenwood puca s ruba kaznenog prostora, ali Bjelland izbacuje loptu. u 45 minuti Rashford ima priliku za gol, ali Johansson brani. U sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena Greenwood je zabio, no gol je poništen nakon što je VAR-om utvrđeno da se radilo o zaleđu.

U drugom poluvremenu  Manchester United ponovno dolazi do većeg posjeda lopte iako se Kopenhagen ne predaje. U 61. Rashford ima priliku za gol, ali je ne uspijeva realizirati. Pet minuta kasnije Manchesteru je zaprijetio Oviedo, ali rezultat i dalje ostaje 0-0.

Nakon što je regularni dio završio bez pogodaka, utakmica odlazi u produžetak i u 95. minuti Bjelland radi prekršaj na Martialu u kaznenom prostoru, sudac dosuđuje jedanaesterac i nakon provjere VAR-om odluka je potvrđena. Bruno Fernandes dovodi Manchester United u vodstvo. Nakon toga Kopenhagen se nije uspio vratiti u igru.

Manchester United – Kopenhagen 1-0

Strijelci: Bruno Fernandes (95)

Manchester United: Romero, Wan Bissaka, Bailly (Lindelof 70), Maguire, Williams, Pogba, Fred (Matić 70), Greenwood (Mata 91), Bruno Fernandes, Rashford (Lingard 113), Martial (McTominay 120)

Kopenhagen: Johnsson, Bollesen, Bjelland, Nelsson, Varela (Bartolec 105), Falk (Boving 111), Zeca, Stage (Mudražija 105), Biel (Oviedo 57), Wind, Daramy (Kaufmann 57)