Croatia Zürich razbila grčkog četvrtligaša FC Hellas

FC Hellas – NK Croatia Zürich 3:7 (0:4)

Na igralištu Buhlern u Zürichu, pred 50 gledatelja, NK Croatia je došla u vodstvo u 15. minuti kada pogodak postiže M.Prskalo, a nedugo zatim u 22. minuti Croatia preko M. Vundača dolazi u prednost od dva pogotka. U 27. minuti u listu strijelaca utakmice upisuje se i kapetan Croatie S. Blažanović koji pogađa za 0:3. Croatia dominira na terenu i u 43. minuti pogotkom Ivana Dukića pojačava vodstvo od 0:4. Bio je to hladan tuš prije poluvremena za Grke.

FC Hellas - NK Croatia2U drugom poluvremenu, nakon samo pet minuta igre, NK Croatia preko kapetana Blažanovića povisuje prednost na 0:5 te je nakon toga uslijedilo blago opuštanje Croatie pa u priliku dolaze domaćini koji u 57. minuti smanjuju prednost. U igru je zatim ušao svježi Perković koji se također upisuje u listu strijelaca u 68. minuti za 1:6. Napad Hellasa prolazi obranu Croatie u 77. minuti i smanjuje rezultat na 2:6. No Croatia je preko mladog Marka Prskala u 89. minuti zapečatila svoju golijadu, a pred sam kraj domaćin ipak uspjeva probiti obranu Croatie i postići još jedan pogodak za smanjenje rezultata i konačnih 3:7.

Utakmica je odigrana Fair play i stvarno prijateljski, a bilo je to jedno veliko iskustvo i za Grke i NK Croatiu, koja je pokazala veliku razliku između treče i četvrte lige, ali i to da joj je domet još veći rang od treće lige.FC Hellas - NK Croatia1

Sastav NK Croatia: G. Škara, D. Crnković, A. Jukić, I. Dukić, M. Jelečević, M. Stjepanović, A. Prcela, S. Blažanović, M. Prskalo, F. Dukić, M. Vundač. Još je igrao D. Perković.
Trener: Robert Ćurić.