(VIDEO) ISPUSTILI FINALE BERLINSKOG KUPA Ni s igračem više Croatia Berlin nije uspjela pobjediti BFC Dynamo

SD Croatia Berlin – BFC Dynamo 0:3 (0:1)

Berlinska SD Croatia, koja se natječe u najvišoj amaterskoj ligi Berlina ili 6. njemačkoj ligi, nije uspjela izboriti finale Berlinskog Pilsener kupa 2017. Hrvatska momčad je u nedjeljnom polufinalu izgubila od četvrtoligaša BFC Dinamo rezultatom 3:0.

berlin pokal sd croatia (1)Polufinalnu utakmicu Croatie i Dinama, koja se igrala na stadionu Domenicus Sportplatz u Schönebergu, jer matični stadion u Bosestrasse nije zadovoljio sve potrebne mjere sigurnosti kakve traži policija u Berlinu, pratilo je oko 1.600 gledatelja. Nije to bilo prvi put da Croatia iz sigurnosnih razloga igra na tom stadionu. Prije tri godine Croatia je na tom stadionu u utakmici doigravanja za Berlinsku ligu ugostila FC Internationale Berlin.

berlin pokal sd croatia (2)Croatia je pod vodstvom njemačkog trenera Marca Wil1_croatia berlinkea većim dijelom utakmice imala terensku nadmoć i bila bolja momčad. Hrvati su od 3. minute imali igrača prednost jer je protivnički igrač dobio crveni karton. Nažalost, žuto-crveni karton je dobo igrač Croatije Montoya, Kubanac u redovima hrvaske momčadi, u 45. minuti. No, ni tih više od 40 minuta nije bilo dovoljno za pobjedu Croatije.

Dynamo je nesmotrenost hrvatske obrane kaznio u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena, da bi i s igračem manje u 76. minuti stigli u vodstvo od 2:0. Konačan rezultat postignut je u 89. minuti kada je postavljen i konačan rezulta od 3.0 za Dynamo.

berlin pokal sd croatia (4)

berlin pokal sd croatia (5)Sastav Croatie: Samake, Toktumur, Vukadin, Delikaya, Ohadi, Brzović (Marko Simon), Ehm, Vinceti (Elszel), Ergiligur, Urgelles Montoya, Camera (Jeckl). Klupa za rezerve: Bićanić, Karama Elszel, Marko Pelka, Jecki, Zagorec

Fenix-magazin/JB Foto: BAF Facebook

Opširniju reportažu s fogotrafijama pogledajte i u tiskanom izdanju Fenix Magazina..