Detalj s utakmice Rijeka - Slaven Belupo / Foto: Hina

HNL: Šokantan poraz Rijeke od Slaven Belupa nakon 11 kola, Osijek neporažen u Varaždinu

U posljednjoj utakmici 18. kola HNL-a Slaven Belupo je iznenađujuće kao gost na Rujevici svladao Rijeku sa 4-2 (1-0).

Koprivničani su poveli sa 3-0 golovima Tomislava Štrkalja (45+2), Benedikta Mioča (70) i Michaela Caimacova (77), Franjo Ivanović (78) nakratko je vratio Riječane u igru, ali Arber Hoxha (85) je vratio goste na tri gola prednosti. Konačni rezultat postavio je Jorge Obregon (89).

Rijeka Slaven Belupo u
Detalj s utakmice Rijeka – Slaven Belupo / Foto: Hina

Prvo poluvrijeme proteklo je u vrlo laganom tempu bez osobitih prilika, a više su loptu u svojim nogama imali upravo gosti. I kada se očekivalo da će se na odmor otići bez pogodaka, Slaven je poveo uz velik dozu sreće. Hoxha je dobio loptu na lijevoj strani, ubacio za Štrkalja koji ju je prsima spustio za udarac Mioča. No, Miočev je pokušaj bio toliko traljav da je završio u nogama Štrkalja koji se nalazio na tri metra od njega. Napadač Slavena odlično se snašao i pogodio donji desni kut nemoćnog Labrovića.

Preostalih pet golova postignuto je u posljednjih 20 minuta susreta. Gosti su poveli sa 2-0 u 70. minuti iz jednostavne akcije, Sušak je izbio loptu sa svojih pet metara, Štrkalj je glavom prenio Mioču koji je izbio sam pred Labrovića i potom ga efektno lobao.

Susret je bio odlučen u 77. minuti kada je Caimacov pravovremeno utrčao u kazneni prostor domaćih i iskoristio dodavanje Boseca za pogodak.

Samo minutu kasnije i Rijeka je stigla do prvog gola, Grgić je ubacio s desne strane, Međimorec se krivo postavio pa ga je lopta preskočila, a taj je poklon spremno dočekao Ivanović.

Krenula je Rijeka bezglavo u pokušaj preokreta pa je u 85. minuti Slaven stigao i do četvrtog gola. Caimacov je sa svoje polovice proigrao Hoxhu, a talentirani je napadač još jednom pokazao svoju raskoš prekrasno lobavši Labrovića.

Poraz Rijeke u 89. minuti ublažio je Obregon preciznim udarcem sa 16 metara.

Slaven Belupo je s ova tri boda skočio na šesto mjesto sa 20 bodova, dva više od Lokomotive, Varaždina i Istre 1961, dok je Rijeka ostala treća sa 32 boda, jednim manje uz utakmicu više od drugog Dinama.

Na čelu je Hajduk sa 40 bodova, a na dnu Rudeš sa samo četiri.

Rijeka Slaven Belupo 2u

Osijek neporažen u Varaždinu

Nogometaši Varaždina i Osijeka su u susretu su 18. kola HNL-a igrali 2-2 (1-1).

Goste je u prednost doveo Ramon Mierez (6), Igor Postonjski (38-11m) i Marin Pilj (69) su pogađali za preokret da bi Slavko Bralić (90+2) u sudačkoj nadoknadi postavio konačni rezultat.

Osijek je poveo u samom otvaranju utakmice kada je Lovrić dugom loptom proigrao Miereza koji se sjurio u kazneni prostor, potom se lijepim driblingom oslobodio dvojice čuvara i preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora pogodio gornji lijevi kut Zelenike. Čak četiri minute trajala je provjera Mierezove pozcije putem VAR-a prije no što je ustanovljeno kako je loše postavljeni Bručić ostavio Argentinca u dobroj poziciji.

Do poravnanja su domaći stigli nakon što je lopta koju je iz slobodnog udarca sa 17 metara uputio Mitrovski pogodila Lovrića u dlan desne ruke, a sudac Jović je na intervenciju VAR-a pokazao na bijelu točku. Siguran izvođač kaznenog udarca bio je kapetan Postonjski.

Varaždin je do vodstva stigao sredinom nastavka, minutu nakon što je Malenica odličnom intervencijom zaustavio Brodića. No, to nije bilo dovoljno upozrenje gostujućoj obrani jer je Šego odličnom loptom pokušao opet uposliti Brodića koji je pokušao iznuditi slobodni udarac, ali Jović je ostao nijem. No, akciju je pratio Pilj koji je utrčao iz drugog plana, obišao Malenicu i doveo svoju momčad u prednost.

Činilo se kako će to biti i konačni rezultat, ali u drugoj minuti nadoknade Lovrić je poslao upotrebljivu loptu na prvu vratnicu gdje je utrčao stoper Bralić i udarcem nogom svladao Zeleniku za 2-2.

REZULTATI 18. KOLA,
Petak:
Lokomotiva - Hajduk     1-1 (Goričan 25 / Benrahou 75)
Subota:
Gorica - Istra 1961     0-0
Dinamo - Rudeš          1-0 (Kulenović 76)
Nedjelja:
Varaždin - Osijek       2-2 (Postonjski 38-11m, Pilj 69 / Mierez 6, Bralić 90+2)
Rijeka - Slaven Belupo  2-4 (Ivanović 78, Obregon 89 / Štrkalj 45+2, Mioč 70, Caimacov 77, Hoxha 85)