Ulaza u stadion FC Kölna / Foto: Fenix (SIM)

NJEMAČKA BUNDESLIGA: Köln i Mainz na stadionu RheinEnergie remizirali bez pogodaka

Nogometaši Kölna i Mainza odigrali su na stadionu RheinEnergie utakmicu bez pogodaka,  kojom je zaključeno 14. kolo njemačke Bundeslige.

Tako je Köln s 10 bodova ostao na 16. mjestu prvenstvene ljestvice, dok je Mainz i dalje na začelju s devet bodova, koliko ih ima i predzadnji Darmstadt.

Nogometaši Stuttgarta nisu uspjeli pobijediti vodeći Bayer Leverkusen pred svojim navijačima u nedjeljnoj utakmici koja je završila podjelom bodova 1-1. Domaća momčad je povela u 40. minuti golom Chrisa Fuhricha, a konačnih 1-1 postavio je Florian Wirtz u 47. minuti.

Josip Stanišić je odgledao utakmicu s klupe za pričuvne igrače Bayera koji je drugo kolo zaredom osvojio bod i sada ima 36 bodova, četiri više od drugoplasiranog Bayerna koji je u subotu uvjerljivo poražen (5-1) na gostovanju kod Eintrachta. Stuttgart je ostao na trećem mjestu s bodom manje od Bayerna.

Njemačka - 14. kolo
Stuttgart - Bayer           1-1 (Fuhrich 40 / Wirtz 47)
Köln - Mainz               0-0

Odigrano u petak i subotu:
Hoffenheim - Bochum         3-1 (Mašović 32-ag, Kramarić 43, Bebou 76 / Paciencia 90)
Eintracht - Bayern          5-1 (Marmoush 12, Dina Ebimbe 31, 50, Larsson 36, Knauff 60 / Kimmich 44)
Heidenheim - Darmstadt      3-2 (Schoppner 42, Mainka 69, 71 / Skarke 52, Maloney 60-ag)
Union B. - Borussia (M)     3-1 (Volland 24-11m, Hollerbach 50, Kaufmann 75 / Plea 77)
Werder - Augsburg           2-0 (Stark 39, Ducksch 65)
Wolfsburg - Freiburg        0-1 (Gregoritsch 74)
Borussia (D) - RB Leipzig   2-3 (Suele 45+6, Fuellkrug 90+3 / Bensebaini 32-ag, Baumgartner 54, Poulsen 90+1)

1. Bayer            14  11   3   0  39-12   36
 2. Bayern           13  10   2   1  44-14   32
 3. Stuttgart        14  10   1   3  34-16   31
 4. Leipzig          14   9   2   3  34-15   29
 5. Borussia (D)     14   7   4   3  28-23   25
 6. Hoffenheim       14   7   2   5  28-24   23
 7. Eintracht        14   5   6   3  24-16   21
 8. Freiburg         14   6   3   5  17-23   21