Detalj s utakmice Rudeš - Dinamo / Foto: Hina

HNL: Dinamo na gostovanju kod Rudeša slavio s 5:1

U posljednjem susretu devetog kola SuperSport HNL-a Dinamo je na gostovanju u Kranjćevićevoj ulici pobijedio “fenjeraša” Rudeš sa 5-1

Pogotke za Dinamo zabili su Josip Drmić (27, 48, 58), Mahir Emreli (38) i Gabriel Vidović (53), dok je za Rudeš pogodak postigao Rijad Mašala u 83. minuti.

Gabriel Vidovic i Aboubacar Camara 2u
Gabriel Vidović i Aboubacar Camara na utakmici Rudeš – Dinamo / Foto: Hina

Hrvatski prvak je bio apsolutni favorit protiv povratnika u elitni razred hrvatskog nogometa koji je u prvih osam kola osvojio samo jedan bod.

Premda je Sergej Jakirović napravio nekoliko promjena u sastavu, pa Bruno Petković zbog manje ozljede nije bio niti na klupi, Dinamo nije dozvolio nikakvo iznenađenje.

Rudeš se dobro držao prvih 20 minuta, no više od toga nije išlo. “Modri” su otključali Rudešova vrata u 27. minuti. Robert Ljubičić je sjajnom loptom prebacio suparničku obranu uposlivši Gabriela Vidovića koji je nesebično poslužio Drmića, a ovaj u praznu mrežu postigao svoj prvi gol u ovoj sezoni i prvi nako 162 dana posta. VAR je provjeravao je li Vidović bio u dozvoljenoj poziciji, ali je sve bilo čisto.

U 38. minuti vidjeli smo sličnu akciju. Ponovo je Ljubičić uposlio Vidovića, a ovaj je vratio do Emrelija koji je glavom pogodio za 2-0. Opet je VAR provjeravao potencijalno zaleđe, kao i da li je lopta izašla iz granica igrališta, no ponovno je sve bilo regularno.

Na otvarnju drugog dijela Drmić je još jednom svladao Karka Kralja, da bi u 53. minuti Vidović sjajnim udarcem pogodio za 4-0. U 55. minuti Rudeš je prvi put ozbiljnije ugrozio Dinamova vrata, glavom je pucao Tomečak, ali pored gola.

Golijada se nastavila u 58. minuti Drmićevim trećim golom na utakmici, ovoga puta na Emrelijevu asistenciju. U samoj završnici domaćin je uspio smanjiti, a prvi gol za Rudeš nakon 545 minuta posta zabio je Mašala.

Bio je to deseti međusobni susreta Dinama i Rudeša i sedma pobjeda “Modrih” uz dva remija, dok je Rudeš prvu i jedinu pobjedu ostvario 2018.

Detalj s utakmice Rudes Dinamo 2
Slavlje igrača Dinama nakon pobjede nad Rudeđom / Foto: Hina

Rijeka uzela bodove pogotkom Galešića

U ranije odigranom susretu Rijeka je na gostovanju u Koprivnici pobijedila Slaven Belupo sa 1-0. Pitanje pobjednika razriješio je sjajan pogodak Nike Galešić u 39. minuti utakmice.

Niko Galesic 2uu
Niko Galešić postigao je jedan od najljepših pogodaka u HNL-u / Foto: Twitter HNK

Galešić je primio loptu praktički na rubu svog kaznenog prostora, te krenuo u nevjerojatan prodor. Prvo je pretrčao Štrkalja, a zatim prošao pored Lepinjice i Borasa, te zabio kraj nemoćnog Ivana Suška.

Na ljestvici vodi Hajduk sa 18 bodova, dok Dinamo i Rijeka imaju po 16 bodova, no “Modri” imaju i susret manje.

Gorica je četvrta sa 15 bodova, a zatim slijede Osijek (12), Varaždin (11)…

Za Slaven Belupo je ovo bio peti poraz nakon kojeg je ostao na devetom mjestu sa šest bodova, pet više od Rudeša.

REZULTATI 9. KOLA,
Slaven Belupo - Rijeka 0-1 (Galešić 39)
Rudeš - Dinamo         1-5 (Mašala 83 / Drmić 27, 48, 58, Emreli 38, Vidović 53)