Niko Galešić postigao je jedan od najljepših pogodaka u HNL-u / Foto: Twitter HNK Rijeka

HNL: Pobjeda Rijeke u Koprivnici, Hrvat iz Berlina u Messijevu stilu zabio pobjednički pogodak za Rijeku

U susretu devetog kola SuperSport HNL-a Rijeka je na gostovanju u Koprivnici pobijedila Slaven Belupo sa 1-0 probivši se na drugu poziciju na ljestvici.

Pitanje pobjednika razriješio je sjajan pogodak Nike Galešić u 39. minuti utakmice.

Prva je zaprijetila Rijeka. Marco Pašalić je u 4. minuti ubacio iz kornera, a Niko Galešić glavom pucao pored gola. U desetoj minuti vidjeli smo prvi konkretan pokušaj domaćina. Tomislav Štrkalj je pucao, no Nediljko Labrović je bio siguran. Kasnije se pokazalo bio je to jedni udarac domaćeg sastava u prvom dijelu prema vratima Rijeke.

U 25. minuti Marko Pjaca je prošao po krilu, te uputio povratnu loptu na koju je natrčao Ivan Smolčić, no njegov je udarac blokiran, a lopta je završila u korneru.

Najljepši trenutak utakmice dogodio se u 39. minuti kada je Galešić u Messijevom stilu projurio kroz suparničku obranu i lijepo poentirao za 1-0.

Niko Galesic 2uu

Niko Galešić, koji je u Rijeku stigao iz Berlina, je primio loptu praktički na rubu svog kaznenog prostora, te krenuo u nevjerojatan prodor. Prvo je pretrčao Štrkalja, a zatim prošao pored Lepinjice i Borasa, te zabio kraj nemoćnog Ivana Suška.

Domaćin je mogao izjednačiti u 51. minuti, ali je Bosec pogodio u blok, u 57. je zaprijetio Mioč, no njegov je udarac zavrpio preko gola. U 61. minuti vidjeli smo novu odličnu akciju Slavena, Hoxha je potegnuo iskosa, ali je pucao pored gola.

Hoxha je zaprijetio u 69. minuti, ali je Labrović bio siguran. Rijeka je mogla zaključiti priču u 89. minuti, no Obregon nije dobro reagirao u izglednoj situaciji.

Rijeka je ovom pobjedom skočila na drugo mjesto ljestvice sa 16 bodova, dva manje od vodećeg Hajduka.

Gorica je treća sa 15 bodova, dok je na četvrtom mjestu Dinamo sa 13 bodova, no “Modre” večeras očekuje gostovanje kod “fenjeraša” Rudeša.

Za Slaven Belupo je ovo bio peti poraz nakon kojeg je ostao na devetom mjestu sa šest bodova, pet više od Rudeša.