Uzvratna utakmica play-offa Konferencijske lige Rijeke i PAOK-a/ Foto: Igor Kralj/PIXSELL

HNK RIJEKA SE OPROSTILA OD EUROSEZONE: PAOK slavio na Rujevici

Nogometaši Rijeke nisu uspjeli izboriti plasman u grupnu fazu UEFA Konferencijske lige, trećeg po snazi europskog klupskog natjecanja, nakon što su u uzvratnoj utakmici doigravanja na svom stadionu na Rujevici poraženi od grčkog PAOK-a s 2-0 (1-0).

Gosti su poveli u 11. minuti pogotkom Omara El Kaddourija, a u 80. minuti je sve snove Riječana uništio Thomas Murg kad je pogodio za konačnih 2-0.

Riječani su već u Solunu propustili veliku priliku kad su u posljednjem napadu na utakmici primili pogodak kojim su ostali bez prednosti za uzvrat, a od početka dvoboja na Rujevici vidjelo se da su Grci u dvoboj ušli odlučniji.

Tako su već u šestoj minuti Schwab i El Kaddouri u istoj akciji dvaput pogodili gredu. No, pet minuta poslije riječki vratar Prskalo je svladan. Kurtić je podvalio loptu u kazneni prostor, gdje se sjurio El Kaddouri i gurnuo loptu pokraj Prskala koji mu je pokušao ući u udarac.

Najbolju priliku u prvom poluvremenu Rijeka je imala u 37. minuti. Abass je ubacio s desne strane, a Ivan Tomečak je sa 12 metara poslao loptu visoko preko grede.

U 41. minuti su gosti još jednom pogodili gredu zahvaljujući Prskalu koji je vršcima prstiju spriječio Marokanca El Kaddourija da postigne svoj drugi pogodak.

Goran Tomić je pokušao nešto promjenama na poluvremenu, kad je umjesto Vukčevića ubacio Selahija, a umjesto Lepinjice Gnezdu Čerina, međutim do izglednih prilika za pogodak Rijeka jednostavno nije mogla doći.

Kazna je stigla u 80. minuti, kad je Escoval izgubio loptu u kaznenom prostoru, a Austrijanac Thomas Murg lakoćom pogodio mrežu.

Tako je Dinamo ostao jedini hrvatski predstavnik u europskim natjecanjima, a suparnike u grupnoj fazi natjecanja Europske lige hrvatski prvak će saznati u petak, od 12 sati.

RIJEKA – PAOK 0-2 (0-1)

Rijeka. Stadion HNK Rijeka. Gledatelja: 6720. Sudac: Serhij Boiko (Ukrajina)

Strijelci: 0-1 Omar El Kaddouri (11), 0-2 Thomas Murg (80)

Žuti kartoni: Taylor, Šwiderski, Murg / Abass, Galović, Drmić

Crveni kartoni: – / –

RIJEKA: Prskalo – Tomečak, Escoval, Krešić, Galović (od 71. Vučkić), Vukčević (od 46. Gnezda Čerin) – Lepinjica (od 46. Selahi) (od 81. Bušnja), Pavičić, Abass, Ampem – Drmić (od 84. Obregon)

PAOK: Paschalakis – Taylor, Varela, Crespo, Vieirinha – Kurtić (od 76. Esiti), Schwab – Živković, Biseswar (od 75. Kagawa), El Kaddouri (od 67. Murg), Šwiderski