Zadarske benediktnike. /FOTO: IKA/Ines Grbić

EVANGELIZACIJA: Sestre benediktinke u Njemačkoj osnovale novi samostan

Sestre benediktinke osnovale su u Düsseldorfu u Njemačkoj novi samostan, prenosi KTA.

 

Benediktinke iz Kölna osnovale su u Düsseldorfu podružnicu u zgradi iz 60-ih godina, koja je u subotu svečano otvorena misnim slavljem. Zgrada je i ranije služila kao samostan, u njoj su bile sestre dominikanke, ali je samostan zatvoren zbog nedostatka podmlatka.

„Nije uopće samo po sebi razumljivo da se u ovome vremenu slavi osnutak samostana“, rekao je pomoćni kölnski biskup Dominikus Schwaderlap prilikom otvaranja samostana.

Prema njegovim riječima, sestre dominikanke blagoslovom samostana na današnji dan prije 54 godine postavile su temelj na kojemu sada benediktinke mogu dalje graditi. Sestre su, dodao je, živi znak da uzimanje vremena za Boga i molitvu nije gubljenje vremena. Sestre su otvorile samostan i za goste, kako bi im omogućile uvid u svoj život s Bogom.

Gradonačelnik Düsseldorfa Stephen Keller rekao je tom prigodom da je ovo „dan blagoslova i ohrabrenja“. U vremenu u kojemu Crkva pati od gubitka povjerenja, na što ukazuju članovi koji ju napuštaju, oživljavanje samostana za mnoge je vjernike važan znak pouzdanja, rekao je gradonačelnik, član Kršćansko demokratske unije (CDU), zaključuje se u tekstu kojeg prenosi KTA.

Fenix-magazin/MV/KTA

Povezano

NEVJEROJATNO: Razorni potres 2011., magnitude 9, pomaknuo je Japan, objavljeno za koliko
Kancelar Friedrich Merz u Bundestagu / Foto: Anadolu
VIŠE NIŠTA NEĆE BITI ISTO ZA MILIJUNE RADIKA I UMIROVLJENIKA U NJEMAČKOJ: Merz planira u potpunosti prihvatiti Mirovinski paket
promjene svibanj
ODLAZAK PREKO GRANICE RUŠI SVE DOGOVORE: Zašto njemački bračni ugovori ne vrijede automatski u inozemstvu
DRAMA NA AUTOCESTI U NJEMAČKOJ: Pokvario se kamion pun eksplozivnih kemikalija, proglašeno izvanredno stanje i evakuirano stanovništvo
JAČANJE TRANSATLANTSKOG PARTNERSTVA: Plenković i Carney u Ottawi potvrdili izvrsne odnose Hrvatske i Kanade
Francuska policija u Grenobleu / Foto:Anadolu
IMALI SU SAMO 2 I 4 GODINE: Dvojica dječaka preminula u automobilu tijekom toplinskog vala