BUNDESLIGA: Na gostovanju u Gelsenkirchenu Borussia Dortmund deklasirala Schalke s 4:0

Nogometaši dortmundske Borussije slavili su s uvjerljivih 4-0 (2-0) u rurskom derbiju, na gostovanju kod Schalkea u Gelsenkirchenu, čime je nastavljen uspješan niz gostujućih momčadi u 22. kolu njemačke Bundeslige.

Domaća momčad držala se do 42. minute, a onda su gosti s dva pogotka stvorili značajnu prednost za drugo poluvrjeme. Za 1-0 je pogodio Jadon Sancho, a prekrasnim volejem je u 45. minuti na 2-0 povisio Erling Haaland.

Marco Reus i Raphael Guerreiro odigrali su malonogometnu kombinaciju u 60. minuti, a Portugalac je postigao pogodak za 3-0. Četvrti pogodak Borussije, svoj drugi na utakmici, a ukupno 17. u ovoj bundesligaškoj sezoni postigao je Haaland u 79. minuti.

Borussia je s 36 bodova ostala na šestom mjestu, a Schalke je s devet bodova već jednom nogom preselio u drugu ligu.

Nogometaši Eintrachta postali su treća momčad koja je ove sezone uspjela pobijediti Bayern u Bundesligi svladavši Bavarce s 2-1 (2-0) u subotnjoj utakimici odigranoj u Frankfurtu.

Kamada je u 12. minuti doveo domaću momčad u vodstvo, a prednost Eintrachta udvostručio je Younes u 31. minuti neobranjivom udarcem u gornji lijevi kut Neuerovih vrata. U 53. minuti je Leroy Sane promiješao obranu Eintrachta i u petercu pronašao Roberta Lewnadowskog koji je lakoćom poslao loptu u mrežu.

Ipak, do kraja utakmice domaći su uspjeli sačuvati svoju mrežu i tako stići do pete uzastopne pobjede u Bundesligi kojom je Eintracht zasjeo na četvrto mjesto s 42 boda, koliko ima i trećeplasirani Wolfsburg. Bayern je na vrhu s 49 bodova, a drugi je RB Leipzig s 44, ali i utakmicom manje.

Bayern je, zasada, jedini gost koji u 22. kolu nije došao do pobjede, a za drugo veliko iznenađenje pobrinuo se predzadnji Mainz trijumfom 2-1 na gostovanju u Moenchengladbachu. Onisiwo je goste doveo u vodstvo u 10. minuti. Izjednačio je Stindl u 26. minuti, a sva tri boda Mainzu donio je Stoger u 86. minuti. Mainz ima 17 bodova, samo jedan manje od Herthe i Arminije, ali uz utakmicu više.

Stuttgart je odnio sva tri boda u Koelnu pogotkom Kalajdžića u 49. minuti, a postigao ga je na asistenciju mladog hrvatskog reprezentativca Borne Sose koji je ubacio loptu iz slobodnog udarca. Sosa je odigrao cijelu utakmicu za Stuttgart.

Jedan pogodak bio je dovoljan i Unionu za pobjedu u Freiburgu. Berlinska momčad je do njega stigla u 64. minuti, a strijelac je bio Promel. Hrvatski napadač Petar Musa odigrao je posljednje 22 minute u momčadi Uniona.

Preostale tri utakmice 22. kola na rasporedu su u nedjelu, a sastaju se: Augsburg – Bayer Leverkusen (13.30 sati), Hertha – RB Leipzig (15.30) i Hoffenheim – Werder (18.00).