BUNDESLIGA: Kramarić strijelac za Hoffenheim u porazu protiv Bayerna, Eintracht slavio protiv Herthe

Aktualni njemački i europski nogometni prvak Bayern München s uvjerljivih je 4-1 (2-1) svladao Hoffenheim u utakmici 19. kola Bundeslige, a jedini strijelac za goste bio je hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić.

Bavarci su poveli u 32. minuti pogotkom Jeromea Boatenga. Thomas Müller je u 43. minuti udvostručio prednost Bavaraca, ali već u sljedećoj akciji Hoffenheim je uhvatio domaću obranu na spavanju.

Bebou je dobio loptu na desnoj strani, sjurio se prema kaznenom prostoru i ubacio pred Bayernova vrata, gdje je spreman čekao Andrej Kramarić i s nekoliko metara svladao nemoćnog Neuera. Bio je to 13. pogodak Kramarića ove sezone u Bundesligi, a treći u dva dvoboja s Bayernom.

No, Hoffenheim nije uspio napraviti više od toga. Golovima Lewandowskog u 57. minuti i Gnabryja u 63. minuti, vodeća momčad prvenstva stigla je do uvjerljive pobjede, s tim da je i Pavardu u 71. minuti poništen pogodak, jer se asistent Leroy Sane kod prijema lopte našao za pola koraka u zaleđu.

Borussia je u Dortmundu stigla do pobjede 3-1 nad Augsburgom, iako su gosti preko Hahna poveli u 10. minuti, a u 21. minuti je Erling Haaland pogodio gredu iz kaznenog udarca za domaću momčad.

Za izjednačenje se u 26. minuti pobrinuo Thomas Delaney na ubačaj Reusa. U 63. minuti je Jadon Sancho donio vodstvo domaćoj momčadi, a za konačnih 3-1 u 75. minuti je loptu u svoju mrežu poslao Uduokhai nakon ubačaja Haalanda.

Istovjetnim rezultatom slavio je i Eintracht na svom terenu protiv Herthe, gdje smjena na klupi nije donijela željen učinak, jer je ovo već treći uzastopni poraz berlinske momčadi. Sva četiri pogotka pala su u zadnjih pola sata, a povela je Hertha preko Piateka u 66. minuti.

Dvije minute poslije Portugalac Andre Silva je izjednačio. Hinteregger bio je strijelac za preokret u 85. minuti, a pobjedu Eintrachta potvrdio je opet Silva iz kaznenog udarca u petoj minuti sučevog dodatka.

Podjelom bodova završili su dvoboji Union Berlin – Borussia Mönchengladbach i Werder – Schalke, a obje su utakmice završile 1-1.

Bayern je vodeći na ljestvici s 45 bodova, deset više od drugoplasiranog RB Leipziga koji ima utakmicu manje. Eintracht se s 33 boda privremeno probio na treće mjesto, ispred četiri momčadi s 32 boda, Bayera, obje Borussije i Wolfsburga. U zoni ispadanja su Mainz sa 10 i Schalke s osam bodova.

Pobjeda RB Leipziga

Nogometaši RB Leipziga zadržali su sedam bodova zaostatka za vodećim Bayernom nakon 19. kola Bundeslige u kojem su kao domaćini svladali Bayer Leverkusen s 1-0 (0-0).

Momčadi Juliana Nagelsmanna je 11. ovosezonsku pobjedu donio 23-godišnji francuski veznjak Christopher Nkunku pogotkom u 51. minuti dvoboja.

Aktualni njemački i europski nogometni prvak Bayern Muenchen s uvjerljivih je 4-1 (2-1) svladao Hoffenheim, a jedini strijelac za goste bio je hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić. Bavarci su poveli u 32. minuti pogotkom Jeromea Boatenga. Thomas Mueller je u 43. minuti udvostručio prednost Bavaraca, ali već u sljedećoj akciji Hoffenheim je uhvatio domaću obranu na spavanju.

Podjelom bodova završili su dvoboji Union Berlin – Borussia Moenchengladbach i Werder – Schalke, a obje su utakmice završile 1-1.

Bayern je vodeći na ljestvici s 45 bodova, sedam više od drugoplasiranog RB Leipziga. Eintracht se s 33 boda privremeno probio na treće mjesto, ispred četiri momčadi s 32 boda, Bayera, obje Borussije i Wolfsburga. U zoni ispadanja su Mainz sa 10 i Schalke s osam bodova.

U nedjelju su na rasporedu preostala dva dvoboja u kojima se sastaju Koeln – Arminia (15.30 sati)
i Wolfsburg – Freiburg (18.00).

Njemačka - 19. kolo
Bayern - Hoffenheim      4-1 (Boateng 32, Mueller 43, Lewandowski 57, Gnabry 63 / Kramarić 44)
Borussia D. - Augsburg   2-1 (Delaney 26, Sancho 63, Uduokhai / Hahn 10)
Eintracht - Hertha       3-1 (Silva 68, 90+5-11m, Hinteregger 85 / Piatek 66)
Union B. - Borussia M.   1-1 (Knoche 31 / Plea 59)
Werder - Schalke         1-1 (Mohwald 77 / Mascarell 38)
RB Leipzig - Bayer       1-0 (Nkunku 51)