Subotnje jutro, 27. lipnja, točno u 7 sati, u kapeli bl. Alojzija Stepinca, fra Slaven Čeko izmolio je molitvu blagoslova za bicikliste iz HKŽ München koji su krenuli na put dug 103 km, prema Gospinom svetištu u Altöttingu.
Piše: Fra Jozo Župić
Neki od njih već 21 godinu na biciklima hodočaste Gospi i uvijek se pridružuju hrvatskim katolicima iz Bavarske na glavnoj svetoj misi koja će ove godine biti u nedjelju, 28. lipnja.
Više zanimljivosti: NA PUTU VJERE: Hodočasnici HKŽ München krenuli prema Altöttingu
Fra Slaven je izmolio molitvu koja glasi: “Svemogući Bože! Onima što te ljube uvijek iskazuješ svoje milosrđe i onima što te traže nigdje nisi daleko.
Budi s nama svojim slugama, koji pobožno započinjemo hodočašće; put nam upravljaj po svojoj volji, danju neka nas pokriva tvoja spasonosna sjena a noću neka nam svijetli tvoja milost, da uz tvoju pratnju sretno prispijemo do mjesta kome hrlimo. Po Kristu Gospodinu našemu.”

Svi su jednoglasno odgovorili: Amen. Tako neka bude!Tako će naše bicikliste na njihovom putu spajati duhovnost, aktivan odmor i sportski izazov. Gospa im bila na pomoći i po danu i po noći i neka se sretno i blagoslovljeno vrate svojim kućama, svojoj zajednici obnovljena duha, zahvaljujući Bogu za sve lijepo što će na putu i u Gospinom svetištu doživjeti.
Fenix-magazin/MD/Fra Jozo Župić

