Detalj s nedjeljne utakmice Trenka u Augsburgu / Foto: Fenix (M. Katić)

AUGSBURG: Unatoč porazu Trenka, navijači hrvatske momčadi su bili zadovoljni

Pred oko 200 gledatelja momčad Trenka iz Augsburga poražena je na svom terenu od posljednjoplasirane momčadi lige, Albe Augsburg II u utakmici koja je gostima više značila jer se bore za ostanak u ligi, dok Trenk zauzima 6 mjesto od 12 klubova i daleko je od borbe za prvo mjesto kao i od borbe za ostanak.

KSV Trenk – FC Alba Augsburg II 2:4 (1:3)

Iako je Trenk napadao gotovo cijelu utakmicu, gosti su već nakon 19 minuta igre stekli dva gola prednosti. Međutim, Stefcho Petkov uspio je vratiti nadu momčadi Trenka pogotkom u 36. minuti za smanjenje rezultata na 1:2.

Nakon tog gola, domaći igrači su se još više aktivirali i pokušali što prije doći do izjednačenja, ali gosti su iz jedne kontre postigli još jedan gol pred kraj poluvremena. Stefcho Petkov bio je strijelac i drugog pogotka za Trenk u 63. minuti, što je ponovno vratilo nadu Trenkovim navijačima.

Trenk A 1

Posljednjih pola sata igralo se samo pred golom gostiju, ali nažalost Trenkovi igrači nisu uspjeli postići još koji pogodak. U zadnjoj minuti, primili su još jedan pogodak kada su tri gostujuća igrača izašla sama ispred vratara Tomasa.

Iako je Trenk  izgubio utakmicu, navijači hrvatske momčadi su bili zadovoljni jer su Trenkovci pružili sve od sebe. Pokazali su borbenost ali i kvalitetnu igru. Nažalost, raspoloženi vratar gostiju nije imao milosti prema Trenkovim napadačima i spriječio ih da dođu barem do boda.

KSV Trenk se zahvaljuje svima na dolasku i na velikoj podršci te poziva sve navijače da i dalje pohode njihove utakmice. Stadion Trenka polako postaje mjesto okupljanja naših ljudi nedjeljom popodne u Augsburgu, pa stoga iz kluba pozivaju sve da se pridruže u sljedećim utakmicama i budu njihova stalna podrška.

Ponovimo, nedjeljna atmosfera na stadionu Trenka bila je jednostavno fantastična. Domaćini su  priredili poseban “Kids Day” program za svoje najmlađe navijače. Tridesetak mališana uživalo je u slasticama, balonima, igrom na male golove i mnogim drugim aktivnostima koje su pripremili za njih ljudi iz Trenka.

𝐒𝐚𝐬𝐭𝐚𝐯 𝐓𝐫𝐞𝐧𝐤𝐚: J.Tomas, J.Dotlo, A.Bakrač, M.Cindrić, D.Araranković, M. Dežić, S.Marković, M.Tomić, J.Culej, M.Babić, S.Petkov. Klupa za pričuve: F.Knežević, A.Dita, P.Nujić, A.Morrone,

Igraču Stipi Marković, koji je se na nedjeljnoj utakmici teško ozlijedio, igrači i uprava kluba žele i ovom prigodom brz oporavak i povratak ne igralište.

U idućem kolu momčad KSV Trenk je slobodna.