Arhivska snimka momčadi seniora (40+) Croatije Zürich / Foto: Fenix (I. Barišić)

ZÜRICH: Visoki porazi dviju seniorskih sastava Croatije Zürich

U drugom kolu Regionalnog i Kup Seniora (30+), Croatia Zürich je izgubila sa 4:0 od momčadi Langaua, dok je momčad Seniora 40+ Croatije izgubila sa 12:1 od R. Srpske u Schlierenu.

Croatia ZH (30+) – FC Langau a/A  4:0 (1:0)

U drugom kolu regionalnog kupa Croatia je dočekala momčadi FC Langau a/A , koja igra dvije lige više od hrvatske momčadi. U prvom poluvremenu hrvatska momčad je bila ravnopravni protivnik favoriziranim gostima. U drugom dijelu su odlučili zgodici iz daljine. Croatija imala svoje prilike i u  prvom i u drugom djelu utakmice, ali su napadači bili neprecizni. Tako je Croatia (30+) ispale iz daljnjeg natjecanja u kupu.

Sastav NK Croatia ZH (30+): David Sugar, David Zeko, Robert Mastelić (C), Arpad Kerepes, Sthepan Terzić, Josip Tomičić, Josip Pranjković, Andre Šišić, Dinko Šoštarić, Bruno Tobler, Drazan Zubonja.  Još su igrali: Ivan Terzić, Željko Čutunić, Mario Jagunić. Trener – igrač: Zeljko Čutunić, Ivan Terzić

Potop momčadi Seniora (40+) /prvenstvo

Na prvenstvenom gostovanju kod R. Srpske u Schlierenu, seniorska (40+) momčad Croatije ZH je naletjela na minu. Hrvatska momčad je primila 12, a postigla tek jedan zgoditak.

R.Srpska (40+) – Croatia ZH (40+)   12 : 1  (4:0)

Neshvatljivo su seniori Croatije došli na utakmicu sa točno 10 igrača. Među njima nije bilo ni vratara pa je među vratnice morao stati igrač Robert Tonić. Da peh bude još veći, na početku drugog poluvremena ozlijedio se Dalibor Marjanović, pa je Croatia igrala s 9. igraca do kraja utakmice (utakmice kod seniora 40+ traju 70 min.).

Domaćini su poveli sa 1:0 zgoditkom u 1. minuti, a jedini počasni zgoditak za Croatiju je u 64. minuti, kada je već bilo 10:0, postigao Robert Ćurić. Sama utakmica je bila fer i sportska, a domaćini su kasnije goste počastili večerom.

Sastav NK Croatia ZH ( 40+):  Sastav Croatie ZH 40+: Robert Tonić, Željko Brunović, Domogoj Vukoja, Drago Matošević, Ivica Lučić (C), Ivica Pranjić, Robert Ćurić, Franjo Marijanović, Goran Prpić, Dalibor Marijanovic. Trener-igrač Goran Papić.