Dragan Lukic i Nikola Kljajić / Foto: Fenix (M. Mrkonjić)

POZIV NAVIJAČIMA: SG Croatia Mannheim u nedjelju igra derbi kola, za najmlađe navijače se organizira zabavni program s besplatnom hranom i pićem

Uprava, trenerski stožer i igrači SG Croatija Mannheim javno su zahvalili klupskom generalnom sponzoru Nikoli Klajiću iz EXcarsAutomobile na potpori koju pruža svojim donacijama kako bi hrvatski klub iz Mannheima normalno nastupao u natjecanju.

-Svi naši klubovi su pogođeni korona krizom, pa i Croatia Mannheim. Zato smo presretni da nam u ovoj krizi pomaže naš generalni sponzor Nikola Kljajića kojemu idu velike zasluge što je Croatia Mannheim trenutačno visokopozicioniran klub na ljestvici u svojoj ligi, izjavio je predsjednik Croatije Dragan Lukić.

U nedjelju 26. rujna u 15:00 sati SG Croatia Mannheim dočekuje momčad TSG Lützelsahsen. -Pozivamo sve navijačice i navijače da dođu i podrže nas. Za naše najmlađe navijače organiziramo poseban zabavni program. Uz dječje nogometno igralište našim najmlađim nudimo besplatnu hranu i piće, kao i dva velike dvorca za skakanje. Za odrasle imamo pregršt mesa s grila kao i veliki izbor pića, stoji u pozivu Croatije.

Pregled zadnja 3 kola:

Nedjelja 05.09.2021

SKV SANDHOFEN – SG CROATIA MANNHEIM 1:5

Kao lider prvenstva Croatia Mannheim je gostovala je kod aktualnog favorita za osvajanje prvenstva SKV Sandhofena. Da to neće biti nimalo lako gostovanje pokazale su uvodne minute susreta. Croatia je odgovorila agresivnim presingom pokušavaju doći do vodećeg zgoditka. Kao jedan od istaknutijih igrača u prvih 20-tak minuta iskazao se vratar Croatije Siniša Tadić, koji neutralizira dvije jako izgledne prilike domaćina. Nakon jakih uvodnih 20 tak minuta domaćina, gosti iz Croatie uspostavljaju svoju igru i dolaze do prednosti zgoditkom Zalera (38. min) i Bosančiča (42. min). Točku na prvog poluvremena  stavlja Zaler eurogolom u 45. min susreta.

Drugi dio je donosi ponovo dominaciju domaćina, koji preuzimanjem rizika nastoji što prije doći do pogotka. No, Croatia je imale druge planove i trecim zgoditkom Zalera (54. min) te drugim golom Bosančiča u (90+5 min) dolazi do visoke pobjede od 1:5. Pogodak za goste postiže Braun u 60. min.

Nedjelja 12.09.2021.

SG CROATIA MANNHEIM – SG HOHENSACHSEN 3:2

Nakon visoke pobjede u zadnjem kolu protiv favorita SKH Sandhofena, očekivala se lakša utakmica protiv momčadi SG Hochensachsena. Da će biti svaka utakmica na “na nož” i da je potrebna velika doza borbenosti pokazala je već i ta utakmica. Domaćin putem Zaler dolazi do vodećeg zgoditka u 14. min, no Croatija izjednačuju preko Jesse 40. minuti. U drugom poluvremenu vodstvo domaćina ponovo vraća Katava u 60 min, no uporni gosti izjednačuju samo 7 min poslje preko Hauke. Konačni pobjedonosni zgoditak u 96 min iz jedanaesterac postiže Katava.

Nedjelja 19.09.

FORTUNA HEDDESHEIM – SG CROATIA MANNHEIM 1:1

U 5. kolu SG Croatia Mannheim je gostovala kod mlade i dosta agresivne momčadi iz Heddesheima. Bila je to borbena utakmica s dosta prilika na obje strane. Vodstvo za goste iz Croatie u 83. min glavom donosi Marin Vrdoljak. Izjednačenje za domaćina i konačni rezultat postiže Sonko u 86. min susreta.