Detalj s utakmice Posavine i Croatije / Foto: Fenix (SIM)

(FOTO I VIDEO): Hrvatski derbi u Frankfurtu pripao Croatiji, oslabljena Posavina pružila snažan otpor

Pred oko 300 gledatelja, hrvatski derbi Kreisoberlige (KOL) u Frankfurtu pripao je zahuktaloj momčadi Croatije koja se nakon godišnjih odmora kompletirala i već je pet kola bez poraza.

FC Posavina – FC Croatia 1:2 (1:1)

Momčad Posavine u utakmicu protiv sunarodnjaka je ušla bez nekoliko ozlijeđenih i kartoniranih igrača. No, i tako oslabljena Posavina je pružila snažan otpor i u nekoliko navrata stvorila ozbiljne probleme obrani Croatije. No, ovaj put na igralištu u Frankfurt-Riederwaldu zadnja linija obrane Croatije djelovala je sigurnije nego u svim dosadašnjim utakmicama. Zasluge za to zasigurno pripadaju dvojici raspoloženih vezista, Danielu Soldi i Oliveru Andriću, koji su razbijali napade Posavine te tako olakšavali posao svojoj zadnjoj liniji.

Na drugoj strani vratar Matej Marković i kapetan Marin Bago u više navrata su sjajnim intervencijama otklanjali opasnost za svoja vrata.

Croatia je došla u vodstvo u 11. minuti kada raspoloženi Dražen Gluhaković na dodavanje Propadala dovodi svoju momčad u vodstvo od 1:0. Posavina uzvraća već u idućem napadu, a strijelac za izjednačenje je Đuro Arlović. Utakmica je bila otvorena i sijevale su prilike s obje strane.

U drugom poluvremenu znatno više posla je imao vratar Posavine Marković koji je uz ostalo sjajno obranio jedan snažan i precizan šut iz slobodnog udarca Ante Strljića. No, u 83. minuti Marković nije mogao ništa u akciji u kojoj je sve napravio ponajbolji igrač utakmice Dražen Gluhaković. On je najprije svojim driblingom „zaljuljao“ obranu Posavine, lobao vratara ali njegova lopta je završila na gredi. Do odbijene lopte najprije je stigao Ivan Propadalo koji udarcem glavom posprema loptu u mrežu.

Sastav Croatije: Nauber, Bešlić, Grgić, Božinović-Mador (C), Kukić; Soldo, Andrić ( od 86. Bonano), Strljić (od 87. Livajić), Gamulin (od 46. Sučić), Gluhaković, Propadalo

Sastav Posavine: Marković, Vuković, Bešlić, Arlović (od 65. Petrašević), Vorgić, Bago (C), Živković, Antunović, Spaleta (od 54. Džijan), Pejić, Đukić.

Izjave aktera:

Pero Bošnjak, trener Posavine

Dobra i fer utakmica u kojoj je Croatia imala nešto više od igre i zasluženo pobjedila. Moja momčad je dala sve od sebe ali bez trojice ozlijeđenih i jednog kažnjenog igrača nije išlo.

Daniel Konta, trener Croatije

-Mislim da gledatelji mogu biti zadovoljni utakmicom koja je bila dinamična i fer. U prvom poluvremenu utakmica je mogla otići na obje strane. U drugom dijelu smo bili bolja momčad i mislim da smo zasluženo osvojili tri boda.

Daniel Soldo, zadnji vezni Croatije

-Iz utakmice u utakmicu igramo sve bolje. Kompletni smo i imamo široki kadar dobrih igrača tako da ovi rezultati koje postižemo u posljednje vrijeme nisu slučajni. Vjerujem da će biti još bolje u nastavku prvenstva.

Fenix-magazin/SIM/S.Konta Foto i Video: S.Puđa i D.Lijazović