Napadač Croatie Griesheim Erich Mike.Foto: Fenix Magazin

Poraz Croatie Griesheim na domaćem terenu

Croatia Griesheim izgubila je 1-0 utakmicu protiv momčadi TSG Darmstadt 46. Pobjednički gol gosti iz Darmstadta postigli su u 60. minuti kada su nogometaši Croatie Griesheim izgubili jednu loptu na desnoj strani, nesmotrenost igrača Croatie iskoristio je napadač Darmstadta 46 Bodemann koji je iskoristio grešku, probio bok Croatie, i efektnim udarcem zatresao mrežu za pobjedu svoje momčadi.

Iako je hrvatska momčad u ovu utakmicu ušla s ambicijom pobjede, koja bi omogučila priključak sredini tablice, izostanak nekolicine iskusnih igrača poput Josipa Vujice, kapetana Gorana Mulca i Francesca Fabrizia očito je bio nenadoknativ manjak.

U prvom dijelu utakmice Croatia Griesheim je uglavnom parirala gostima iz Darmstadta da bi ozbiljnije prilike priredila u drugom dijelu. Prvo je u 55. minuti napadač Croatie Erich Mike izbio sam pred vratara Darmstadta ali je njegov udarac golman obranio, da bi u 80. minuti David Bikić tukao po golu ali je i njegov udarac završio u rukama gostujućeg golmana.

Croatia Griesheim trenutno se nalazi na 12. mjestu tablice Kreislige A Darmstadt sa ukupno 6 bodova iz 7 utakmica.

Sljedeću utakmicu Croatia Griesheim igra protiv sedmoplasirane momčadi FTG Pfungstadt i ova utamkica bi mogla biti prijelomna za Croatiju Griesheim nakon koje će se znati slijedi li hrvatskoj momčadi borba za opstanak ili će se priključiti sredini tablice.

SV CROATIA GRIESHEIM: Šolić, Blažević, Stanušić, Hodžić, Puljiz, Bikić, Mike, Bihoričić, Mlakić, Kocić, Markota. (D.Nothnagel, Sladeček)