Ante Štrljić u akciji (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (SIM)

FRANKFURT: Ante Strljić poput Blaža Sliškovića, izravni zgoditak iz kornera za bod Croatije protiv Kalbacha

Bila je to odlična utakmica u kojoj je krajnji rezultat s podjelom bodova bio posve realan.

FC Kalbach – FC CroatiaFrankfurt 2:2 (2:1)

Domaćini iz Kalbacha, kojima je pobjeda nad Croatijom u četvrtak uvečer donosila prvo mjesto na ljestvici, bolje su otvorili utakmicu i opasnije napadali u prvih pola sata.

Croatia je igrala borbeno i hrabro te se uspješno branila sve do 33. minute kada domaćini dolaze do vodstva od 1:0. Hrvatska momčad uzvraća tri minute kasnije. Poput nekada Blaža Sliškovića, mladi napadač Croatije Ante Strljić postiže izravni zgoditak iz kornera na opće čuđenje vratara i igrača Kalbacha.

Ante Strljic 2u Croatia FFM
Ante Strljić / Foto: Fenix (S. Konta)

Nažalost po momčad trenera Daniela Konte, jedna individualna greška u obrani Croatije bila je skupo plaćena. Domaćini su došli u vodstvo u najgorem trenutku, neposredno pred kraj poluvremena.

U drugom poluvremenu oko dvjestotinjak gledatelja su vidjela posve drugačije izdanje Croatije. Obrana se znatno bolje postavljala, a proradila je suradnja vezne linije i napadača. To je dovelo i do nekoliko sjajnih prilika koje napadači Croatije nisu realizirali.

Kada za Croatije ne ide drugačije, tada na scenu stupa golgeter Ivan Propadalo koji u 85. minuti lijepim zgoditkom donosi izjednačenje od 2:2.

11 1
Golgeter Croatije Frankfurt Ivan Propadalo / Foto: Fenix (SIM)

Do kraja utakmice obje momčadi su pokušavale doći do zgoditka i tri boda, ali se mreže nisu tresle.

-Zadovoljan sam osvajanjem jednog boda u utakmici u kojoj smo bili ravnopravni protiv favoriziranog domaćina. Ovaj bod će nam, vjerujem, donijeti dodatnu motivaciju za predstojeću utakmicu protiv Posavine, rekao je trener Croatije Daniel Konta.

Sastav Croatije: Nauber, Kukić, Grgić, Propadalo, Gluhaković, Strljić (od 88. Bonanno), Jurić (od 65. Sučić), Bešlić, Molnar (od 75. Gamulin), Andrić, Božinovi-Mador.

Hrvatski derbi u Frankfurtu između Posavine i Croatije se igra u nedjelju, rujna u 15,30 sati na igralištu Posavine na adresi: Volgersbrunnenweg 3, 60386 Frankfurt am Main.