Trostruki strijelac Željko Madžarević / Foto: Fenix (J. Mijić)

BASEL: Hat-trick Željka Madžarevića u domaćoj pobjedi Alkara

Nakon dugo vremena oba hrvatska kluba iz Basela, NK Posavina i NK Alkar natječu se u istoj ligi.

Naime, Alkar se osvojivši prvo mjesto u 4. ligi pridružio Posavini koja igra u 3. ligi pa ćemo ove godine imati i hrvatski derbi u Baselu. Oba hrvatska kluba su u prvenstvu krenula sa dva poraza, te su u trećem i četvrtom kolu uspjeli ostvariti po jednu pobjedu i po jedan neriješen rezultat.

Posebno dobro je igrao Alkar koji je s 3:0 pobjedio momčad SV Muttenz.

Zeljko Madzarevic Alkar

Momčad Alkara je konačno bila kompletana i to se dalo zamijetiti od prve minute jer su Alkarovci krenuli punim tempom. Već u drugoj minuti Budimir upućuje loptu Dujmoviću, ovaj je propušta kroz noge prema slobodnom Madžareviću koji postiže zgoditak.

Kod drugog zgoditka opet Budimir dobro upošljava Madžarevića koji se od centra sjurio prema vratima gostiju i pored nemoćnog vratara opet posprema loptu u mrežu. Kod trećeg pogotka Madžarević je u solo prodoru prošao ne samo zadnja dva igrača gostiju nego i vratara te rutinirano plasira loptu u u mrežu.

Prema uputama trenera, u drugom poluvremenu se malo “staje” na loptu i održava rezultat. I to je hrvatskim igračima uspjelo bez problema.

Ovom pobjedom su igrači Alkara prebrodili neugodnu situaciju kada su u prva dva kola upisali dva poraza.

Sastav Alkara: Pavić, Kovačević, Vukelja (C), Sučić, Hrskanović, Dujmović, Soldo, Budimir, Vukoja, Madžarević. Još su igrali: Sert, Horvat, Krnjić, Džolan i Ristov. Treneri: Petar Vukelja i Danijel Radić. Strijelac: Madžarević  2, 38, 45+1

I druge dvije momčadi Alkara su bile uspješne. Alkarova Seniorska 30+  momčad je savladala momčad US Bottecchia BS rezultatom 4:1 te s tri nova boda učvrstila prvo mjesto na ljestvici (svih 12 bodova iz 4 utakmice). Treća momčad NK Alkara, Senioren 50+/7 je isto tako pobijedila US Olympia rezultatom 4:3.

Posavina remizirala

Momčad Posavine Basel je nakon prva dva poraza i pobjede u trećem kolu, u četvrtom kolu odigrala neriješeno protiv momčadi SC Münchenstein. Veterani Posavine, Senioren 30+ Regional su pobijedili FC Aesch rezultatom 6:1.